Polijā ierobežo pieeju avārijas kontracepcijai

4 komentāri
Polijā ierobežo pieeju avārijas kontracepcijai
Foto: EPA / LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda piektdien izsludināja jaunu likumu, kas avārijas kontracepcijas tabletes tagad padara par recepšu medikamentu un apgrūtina to iegūšanu.

Polijā jau sen ir īpaši bargi likumi saistībā ar sieviešu reproduktīvajām izvēlēm, jo valdības vārdu katoliskajā valstī lielā mērā ietekmē baznīca. Tagad, lai iegūtu avārijas kontracepcijas tabletes, cilvēkiem nāksies doties pie ārsta, kurš medikamentu izrakstīs, ja tas nepieciešams.

Līdz šim to varēja brīvi nopirkt bez receptes jebkurš cilvēks no 15 gadu vecuma. Polijā ir vieni no stingrākajiem aborta likumiem Eiropā. Pērn valdošā partija mēģināja to padarīt vēl bargāku, ļaujot sievietēm izbeigt grūtniecību vien tad, ja tas apdraud viņu dzīvību. Toreiz Polijas ielās izgāja desmitiem tūkstoši sieviešu un lielā sabiedrības spiediena dēļ, parlaments likumprojektu noraidīja.

Foto: protests pret abortu pilnīgu aizliegumu Polijā

Lasi vēl

 • to jocīgai
  0 0 0

  to jocīgai

  Nevajag sievietei dzīvot kopā ar vardarbīgu vīru. Vardarbīgiem vīriem jāatrodas cietumā vai kādā koncentrācijas (ne nāves) nometnē, lai viņi kaujās viens ar otru, bet nevis ar sievietēm.
 • Raitis Kurpnieks
 • Raimonds Kaziniks
  0 0 0

  Raimonds Kaziniks

  Viņi debīli ir? Ne velti tā saucas par avārijas kontracepciju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl