Komentāri
Polija brīdina Franciju saistībā ar militāro kuģu piegādēm Krievijai
FOTO: LETA

Polija pirmdien paziņoja, ka iespējamais Francijas lēmums par modernu helikopteru bāzes kuģu “Mistral” piegādi Krievijai rada Varšavai grūtības izvēlēties par labu franču piegādātājiem vērienīgā iepirkumā, kas saistīts ar Polijas pretraķešu vairoga izveidi.

“Negribu slēpt, ka “Mistral” nepalīdz mums pieņemt pozitīvus lēmumus. Mēs šo darījumu vērtējam kritiski, un neviens to nav mēģinājis slēpt no mūsu franču kolēģiem,” intervijā laikrakstam “Rzeczpospolita” izteicies Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks.

“Nevēlos izvirzīt Francijai noteikumus. Esmu pārliecināts, ka Francija pieņems saprātīgu un atbildīgu lēmumu, zinot, ka tā ir NATO dalībvalsts, un zinot citu sabiedroto viedokļus,” sacījis ministrs.

Jūnijā Polija paziņoja, ka šajā iepirkumu konkursā, kas desmit gadu laikā paredz piegādes 5,8 miljardu eiro apmērā, tā galīgo izvēli izdarīs starp Francijas bruņojuma ražošanas kompāniju “Thales” un ASV uzņēmumu “Raytheon”.

“Thales” un Francijas un Itālijas uzņēmums MBDA šai konkursā piedalījās partnerībā ar Polijas aizsardzības rūpniecības konsorciju “Polska Grupa Zbrojeniowa” (PGZ), savukārt “Raytheon” piedāvāja “Patriot” tipa raķetes.

Polija gatavojas desmit gados ieguldīt kopumā 33,6 miljardus eiro, lai modernizētu savu bruņojumu, veidojot pretraķešu aizsardzības sistēmu, iegādājoties bruņutransportierus, zemūdenes un bezpilota lidmašīnas.

Šogad, saasinoties konfliktam Ukrainā, Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis ierosināja palielināt aizsardzības izdevumus no pašreizējiem 1,95% līdz 2% iekšzemes kopprodukta (IKP).

Francija 2011.gadā piekrita pārdot Krievijai par 1,2 miljardiem eiro divus modernus helikopteru bāzes kuģus. Pirmais no tiem būtu jāpiegādā oktobrī vai novembrī, otrs – 2015.gadā.

Septembra sākumā Parīze paziņoja, ka aptur pirmā karakuģa piegādi, jo “nav īstie apstākļi”, lai kuģi piegādātu. Kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklāja, ka Parīze pieņēmusi šādu lēmumu, ieklausoties starptautiskās sabiedrības spiedienā. Tiesa, drīz pēc tam mediji, atsaucoties uz informētiem avotiem, ziņoja, ka rīkojums pārtraukt šo kuģu būvniecību nav dots.

Prezidents Fransuā Olands vispirms izteicās, ka Francija piegādās Krievijai karakuģus “Mistral” tikai tad, ja Ukrainā būs iestājies miers, bet drīz pēc tam paziņoja, ka galīgo lēmumu pieņems līdz oktobra beigām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl