Policija veikusi vērienīgus reidus Tbilisi populārākajos naktsklubos; neapmierināti iedzīvotāji iziet ielās

Pievienot komentāru
Policija veikusi vērienīgus reidus Tbilisi populārākajos naktsklubos; neapmierināti iedzīvotāji iziet ielās
Foto: Reuters / LETA

Lieli protesti pret likumsargiem aizvadītajā naktī izcēlušies Gruzijas galvaspilsētā Tblisi. Policija veikusi vērienīgus reidus pilsētas populārākajos naktsklubos, lai izskaustu narkotiku tirdzniecību pēc tam, kad pieci cilvēki divu nedēļu laikā atrasti miruši pārdozējot nelegālās vielas.

Īsi pēc plkst. 1.00 naktī policijas spēki ieradās Tblisi centrā, lai pārmeklētu divas pilsētas iecienītākās ballīšu vietas – “Bassiani” un “Cafe Gallery”. Ar automātiem bruņoti likumsargi norobežoja abu naktsklubu ieejas durvis un devās iekšā pārmeklēt ēkas.

Valdības pārstāvji arī uzsver, ka izmeklēšana saistībā ar nelikumīgām darbībām šajos klubos uzsākta sen – pierādījumi vēstot, ka šeit uzturas narkodīleri. Klubu vadība gan uzstāj, ka neviens no traģiskajiem incidentiem nav noticis klubu telpās.

“Iekšlietu ministrija jau pirms trim mēnešiem uzsāka intensīvu izmeklēšanu, lai atklātu narkotiku tirdzniecību “Bassiani” un “Cafe Gallery” klubos. Šeit arī rezultāti – šodien esam aizturējuši astoņus cilvēkus,” paziņoja Gruzijas Kriminālpolicijas departamenta vadītājs Mamuka Čelidze.

“Bassiani” kluba apmeklētāji izrādīja lielu sašutumu par pārtraukto nakts izklaidi un devās ielās, turpat blakus klubam. Viņiem pievienojās arī citi cilvēki, kuri izteica neapmierinātību ar pēdējo nedēļu policijas stingro vēršanos pret elektroniskās mūzikas klubiem. “Bassiani” vadītājs, kurš arī tika apcietināts paziņojis, ka šī esot cīņa nevis pret pret narkotikām, bet gan pret brīvu izteikšanās un izlaides veidu Gruzijā, kas vēl cīnoties, lai atmestu Padomju laiku bagāžu.

Vēlāk jau sekoja arī aptuveni 60 protestētāju apcietināšana un nogādāšana iecirkņos. Cilvēki centās no malas iemūžināt policijas rīcību, apsūdzot likumsargus par pārlieku liela spēka pielietošanu.

“Bassiani” kluba vadība arī izplatījusi paziņojumu, ka pret to vērsta nomelnošanas kampaņa un klubs izjūt spiedienu slēgt savu uzņēmumu. Naktsklubs pirmo reizi atvērās pirms trijiem gadiem un jau iemantojis simpātijas kā no vietējiem, tā tūristiem. Tas ierīkots kādreizējā sporta kompleksā – kluba deju zāle izvietota bijušajā peldbaseinā. Klubam ir saites ar redzamāko narkotisko vielu dekriminalizācijas aktīvistu grupu ”White Noise”.

Gruzijā ir ļoti strikti narkotiku glabāšanas un izplatīšanas likumi. Pat par niecīga daudzuma aizliegto vielu glabāšanu draud brīvības atņemšana līdz 15 gadiem cietumā. Pēdējos gados valstī jūtami augusi opozīcija valdības nostājai par skarbajiem sodiem, tomēr likumdevēji pagaidām izmaiņas neparedz.

Cilvēku protesti vēlāk naktī pārcēlās pie parlamenta ēkas un demonstrācijas turpinās arī šodien – vairāki tūkstoši cilvēku pulcējās Tblisi centrā un pieprasīja premjera un iekšlietu ministra atkāpšanos.