Policija Šeremeta nogalināšanu kvalificē kā slepkavību ar iepriekšēju nodomu

Pievienot komentāru
Policija Šeremeta nogalināšanu kvalificē kā slepkavību ar iepriekšēju nodomu
FOTO: LETA

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā automašīnas eksplozijā nogalināts pazīstamais žurnālists – Maskavā nogalinātā Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova draugs – Pāvels Šeremets. Policija notikušo provizoriski kvalificē kā slepkavību ar iepriekšēju nodomu.  

Sprādziens, kas aiznesa pazīstamā žurnālista dzīvību, nogranda šorīt ap pulksten astoņiem. Šeremets tikko bija izbraucis no mājas un nobraucis vien dažus desmitus metru.

Sprādzienā iznīcinātā automašīna, kurā brauca žurnālists, piederējusi viņa sievai – laikraksta Ukrainskaja Pravda vadītājai – Aļonai Pritulai. Viņas sprādziena brīdī automašīnā nebija.

Notikuma vietā turpina strādāt drošības dienesti un izmeklētāji. Sākotnēji izvirzītas divas versijas – slepkavība pastrādāta viņa darba dēļ, vai tajā iesaistīti Krievijas specdienesti.

Šeremets dzimis 1971. gadā Baltkrievijā. Tur viņš arī sāka žurnālista karjeru, ko turpināja Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā.  Pēc tam, kad Putina režīms sāka mediju darbu ierobežot, 2008. gadā viņš darbu pameta.

Žurnālists nevarēja atgriezties arī dzimtenē. Savu izteikumu un darba dēļ Lukašenko režīms viņu apsūdzēja  nelikumīgā žurnālistikā un sadarbībā ar ārvalstu specdienestiem. Šeremets vairākkārt sēdējis Baltkrievijas cietumos.

Īpaši ciešas attiecības žurnālistam bijušas ar Maskavā nogalināto Krievijas opozīcijas līderi Borisu Ņemcovu. Drauga nāve bijis neiedomājams šoks.

Viņaprāt, neatkarīgi no tā, kurš vainojams Ņemcova nāvē, Kremlim slepkavība bijusi izdevīga, lai mazinātu opozīcijas cīņas sparu.

Pēdējos piecus savas dzīves gadus Šeremets dzīvoja Kijevā, kur strādāja laikrakstā Ukrainskaja pravda un radio Vesti.

Video