Policija publicējusi “Uber” pašbraucošās automašīnas traģiskās sadursmes video

5 komentāri
Policija publicējusi “Uber” pašbraucošās automašīnas traģiskās sadursmes video
Foto: Reuters / LETA

ASV likumsargi publicējuši automašīnā uzstādītā video reģistratorā fiksēto avāriju, kurā “Uber” pašbraucošais “Volvo” apvidus auto Arizonas štatā notriec sievieti, kura vēlāk mira no gūtajām traumām.

Traģiskais negadījums notika svētdien, 18. martā, bet nākamajā dienā kopbraukšanas kompānija ”Uber” paziņoja, ka aptur pašbraucošo automašīnu izmantošanu Ziemeļamerikā.

Brīdī, kad automašīna notrieca sievieti, tajā atradās šoferis, taču spēkratu kontrolēja autonomā vadības tehnoloģija.

”Avārijā iesaistīta ”Volvo” markas automašīna. Avārijas laikā tā darbojās autonomā režīmā, un tās vadītājs atradās aizmugurējā sēdeklī. Transportlīdzeklis brauca ar ātrumu aptuveni 60 kilometri stundā. Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka automašīna, pamanot šķērsli, nav laikus samazinājusi ātrumu,” nelaimes gadījumu komentēja Arizonas štata šerifs Ronalds Eloks.

Jau vēstīts, ka ”Uber” automašīnās ar autonomo vadīšanas tehnoloģiju vienmēr ir šoferis, kuram vajadzības brīdī jāpārņem kontrole pār automašīnu. ”Uber” ziņo, ka pašbraucošās automašīnas arī agrāk iekļuvušas dažādos negadījumos, bet, cik zināms, šī ir pirmā reize, kad avārijā miris cilvēks.

Pašbraucošās automašīnas tiek uzskatītas par vienu no lielākajiem tehnoloģiju sasniegumiem. Vairāki automašīnu ražotāji jau ir izveidojuši šādu automašīnu prototipus un testē tos, lai varētu panākt, ka automašīnas droši var tikt izlaistas komerciālajā tirgū. Tiek uzskatīts, ka pašbraucošās automašīnas būs tik advancētas, ka spēs izvairīties no sadursmēm pat ļoti sarežģītās situācijās un tas ievērojami palielinās satiksmes drošību. Bet prakse rāda, ka tomēr tik gludi viss neiet. Pagājušajā gadā vien šāda tipa automašīnas izmēģinājuma braucienos izraisīja desmitiem avāriju.

Video ir redzams nepatīkams skats. Lūdzam izvērtēt video skatīšanās nepieciešamību.

5 komentāri