Policija pret miermīlīgajiem piketētājiem Honkongā izmantojusi fizisku spēku

0 Komentāru
Policija pret miermīlīgajiem piketētājiem Honkongā izmantojusi fizisku spēku
FOTO: SCANPIX

Protesti Honkongas ielās turpinās jau trešo nedēļu. Mēģinot izklīdināt studentu pūļus, policija pret miermīlīgajiem piketētājiem izmantojusi arī fizisku spēku,  situāciju Honkongas centrā padarot vēl sliktāku. Jau vēstīts, ka studenti pieprasa vēlēšanu tiesības un to, lai atkāpjas Honkongas pilsētas vadība. 

Kopš protestu sākuma septembra beigās, Honkongas centrālajās ielās un laukumos pulcējas vairāki desmiti tūkstošu cilvēku, paralizējot pilsētas dzīvi.

Viņi pieprasa ne tikai tiesības brīvi, bez Ķīnas iejaukšanās, izvēlēties Honkongas līderi,bet arī esošā vadītāja atkāpšanos. Sākotnēji miermīlīgās demonstrācijas nu pārvērtušās asos konfliktos – vairāki desmiti protestētāju arestēti, bet pret tiem, kuri pretojas barikāžu nojaukšanai, tiek izmantota asaru gāze.

Vislielāko sašutumu izraisījis video, kurā redzams, kā likumsargi piekauj un ar kājām spārda kādu stūrī iedzītu studentu. Ķīnā bloķēta BBC mājaslapa, kurā bija ievietots šis video.

Notikušais vēl vairāk uzkurinājis demonstrantus. Viņi jau iepriekš bija apsūdzējuši policiju par nespēju aizsargāt protesta dalībniekus no valdības lojālistu uzbrukumiem.

Līdz šim Honkongas vadība bija atteikusies sēsties pie sarunu galda ar demonstrantu līderiem, sakot, ka konstruktīvs dialogs nav iespējams. Taču pēc vardarbīgajiem konfliktiem, šodien ledus sakustējies.

Iedzīvotāju neapmierinātību izraisījis Ķīnas nodoms atlasīt Pekinai lojālus kandidātus, kuri drīkstēs piedalīties vēlēšanās uz Honkongas vadītāja amatu.

Jāpiebilst, ka 1997. gadā Lielbritānija nodeva Honkongu Ķīnai ar nosacījumu, ka pilsētai būs lielāka brīvība nekā pārējā valstī. Šobrīd Honkongā atļauta runas brīvība un tiesības iesaistīties protestos pret valdību.

0 Komentāru