Komentāri

Protesti Honkongas ielās turpinās jau trešo nedēļu. Mēģinot izklīdināt studentu pūļus, policija pret miermīlīgajiem piketētājiem izmantojusi arī fizisku spēku,  situāciju Honkongas centrā padarot vēl sliktāku. Jau vēstīts, ka studenti pieprasa vēlēšanu tiesības un to, lai atkāpjas Honkongas pilsētas vadība. 

Kopš protestu sākuma septembra beigās, Honkongas centrālajās ielās un laukumos pulcējas vairāki desmiti tūkstošu cilvēku, paralizējot pilsētas dzīvi.

Viņi pieprasa ne tikai tiesības brīvi, bez Ķīnas iejaukšanās, izvēlēties Honkongas līderi,bet arī esošā vadītāja atkāpšanos. Sākotnēji miermīlīgās demonstrācijas nu pārvērtušās asos konfliktos – vairāki desmiti protestētāju arestēti, bet pret tiem, kuri pretojas barikāžu nojaukšanai, tiek izmantota asaru gāze.

Vislielāko sašutumu izraisījis video, kurā redzams, kā likumsargi piekauj un ar kājām spārda kādu stūrī iedzītu studentu. Ķīnā bloķēta BBC mājaslapa, kurā bija ievietots šis video.

Notikušais vēl vairāk uzkurinājis demonstrantus. Viņi jau iepriekš bija apsūdzējuši policiju par nespēju aizsargāt protesta dalībniekus no valdības lojālistu uzbrukumiem.

Līdz šim Honkongas vadība bija atteikusies sēsties pie sarunu galda ar demonstrantu līderiem, sakot, ka konstruktīvs dialogs nav iespējams. Taču pēc vardarbīgajiem konfliktiem, šodien ledus sakustējies.

Iedzīvotāju neapmierinātību izraisījis Ķīnas nodoms atlasīt Pekinai lojālus kandidātus, kuri drīkstēs piedalīties vēlēšanās uz Honkongas vadītāja amatu.

Jāpiebilst, ka 1997. gadā Lielbritānija nodeva Honkongu Ķīnai ar nosacījumu, ka pilsētai būs lielāka brīvība nekā pārējā valstī. Šobrīd Honkongā atļauta runas brīvība un tiesības iesaistīties protestos pret valdību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl