Policija pieļauj, ka pusaudzis, kurš sarīkoja Minhenes “asinspirti”, ir iespaidojies no Breivīka

2 komentāri
Policija pieļauj, ka pusaudzis, kurš sarīkoja Minhenes “asinspirti”, ir iespaidojies no Breivīka
Foto: AFP / Scanpix

Vāciju šokējis jauns aukstasinīgs uzbrukums. Kāds 18 gadus vecs jaunietis Minhenē piektdienas vakarā nošāvis deviņus cilvēkus. Upuru vidū ir bērni un pusaudži.

Uzbrucējs apšaudi sāka pie ātrās ēdināšanas restorāna McDonald’s. Pēc tam viņš turpināja šaut turpat esošajā tirdzniecības centrā. Kopumā nogalināti deviņi cilvēki, bet vēl 16 ievainoti. “Asinspirts” – tā aculiecinieki apraksta uzbrukumu.

“Es pieredzēju briesmīgus brīžus. Redzēju asinspirti. Uz zemes bija daudz ķermeņu,” šaušalīgos notikumus atminas aculiecinieks Dardans Hasans.

Foto: traģēdija Minhenē

Policija uzskata, ka apšaudi sarīkoja 18 gadus vecs irāņu izcelsmes jaunietis, kurš dzimis Vācijā un iepriekš nav bijis sodīts. Viņš bija bruņojies ar nelegāli iegādātu pistoli un pamatīgu munīcijas daudzumu – 300 patronām. Jaunietim bijusi depresija un garīgās veselības problēmas.

Pārmeklējot viņa dzīvokli, policija secinājusi, ka uzbrucējs nav saistīts ar terorismu. Viņš bijis apsēsts ar masveida apšaudēm. Policija par acīmredzamu uzskata viņa saikni ar Norvēģijas masu slepkavu Andersu Bēringu-Breivīku. Vakar apritēja tieši pieci gadi kopš viņš nogalināja 77 cilvēkus.