Policija apstiprina: Gērnsijas salā sadegušajā auto atrastas Mika Alpa mirstīgās atliekas

Pievienot komentāru
Policija apstiprina: Gērnsijas salā sadegušajā auto atrastas Mika Alpa mirstīgās atliekas
Foto: Facebook / Guernsey Police

Lielbritānijai piederošās Gērnsijas salas policijas departaments ir apstiprinājis, ka 8. janvārī sadegušajā mašīnā atrastās mirstīgās atliekas pieder Latvijas pilsonim Mikam Alpam.

Gērnsijas policija norādīja, ka pagaidām vēl nav zināms vīrieša nāves cēlonis, taču nav atklāti lietiskie pierādījumi, kas saistītu viņa nāvi ar darbībām Ukrainā.

Telekanāls ITV iepriekš vēstīja, ka Gērnsijas policijai nodota vēstule, kuras autors it kā esot bijis Alps. Policijā norādīja, ka nopietnā satura vēstule, kas saistīta ar lietas materiāliem, visticamākais, ir nākusi no Alpa, taču patlaban ir nosūtīta policijas grafoloģijas ekspertīzei.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas policija izmeklē 33 gadus vecā Latvijas pilsoņa Alpa pazušanu un iespējamo nāvi. Spriežot pēc mediju ziņotā, Alps agrāk karojis Ukrainas brīvprātīgo armijā pret prokremliskajiem kaujiniekiem Donbasā.

Gērnsijā 8. janvārī tika atrasta pamatīgi izdegusi automašīna. Tajā atrasta bise, citi ieroči, kā arī skeleta atliekas. Apstiprinot, ka izdegušajā auto atrastas skeleta atliekas, Gērnsijas policijas vecākā amatpersona Patriks Raiss preses konferencē atzina, ka gadījums “lokālajā kontekstā ir bezprecedenta”.

Alps Gērnsijā dzīvojis kopš 2005. gada un strādājis transportlīdzekļu tirdzniecības jomā. Gērnsijas policijai nodota vēstule, kuras autors it kā esot bijis Alps, vēsta telekanāls ITV.