Poļi nobalsojuši par pārmaiņām

0 Komentāru
Poļi nobalsojuši par pārmaiņām
Foto: LETA

Jaunu prezidentu vēlot, Polijas iedzīvotāji nobalsojuši par pārmaiņām. Arī vēlēšanu otrajā kārtā sakāvi cietis līdzšinējais valsts galva Broņislavs Komorovskis, paverot ceļu uz uzvaru savam sāncensim Andžejam Dudam.

Jaunievēlētais Polijas prezidents Andžejs Duda Varšavā mēģināja piešķirt jaunu nozīmi vārdiem kalpot tautai, pats savām rokām dalot bezmaksas kafiju pasažieriem metro stacijā. 43 gadus vecā Dudas uzvara viņa pārstāvētajai opozīcijas partijai Likums un Taisnīgums ir pirmie panākumi gandrīz 10 gadu laikā, un kalpos par labu platformu rudenī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Šai partijai ir ciešas saites ar katoļu baznīcu, tā tiek raksturota kā sociāli konservatīva un ne tik draudzīga biznesam, kā pašreiz valdošā Pilsoniskā Platforma.

To pārstāvošais, līdzšinējais prezidents Broņislavs Komorovskis cerēja uz pārvēlēšanu šajā amatā uz vēl vienu termiņu, uz to vedināja arī sabiedriskās domas aptaujas. Pēdējo astoņu gadu laikā Pilsoniskā Platforma ir īstenojusi strauju ekonomisko izaugsmi un algu kāpumu Polijā. Taču Komorovska sakāve liecina, ka Polijas vēlētāji ir vīlušies par pēdējos gados uzkrātās labklājības nevienlīdzīgo sadali, un ir gatavi redzēt jaunas sejas.

Andžejs Duda savulaik bija aviokatastrofā bojā gājušā prezidenta Leha Kačiņska padomnieks juridiskajos jautājumos, bija tieslietu ministra vietnieks, parlamaneta deputāts un tagad ir Eiroparlamenta deputāts.

Viņš vēl nav nācis klajā ar konkrētiem plāniem prezidenta amatā, taču varētu iestāties par skeptiskāku pieeju Eiropas Savienības lietām.

0 Komentāru