Plūdi nodarījuši plašus postījumus Bosnijā

Pievienot komentāru
Plūdi nodarījuši plašus postījumus Bosnijā
AP/SCANPIX

Pamatīgi plūdi piemeklējuši Bosniju, – tie sākušies pēc spēcīgām lietusgāzēm nedēļas nogalē. Dabas stihija nodarījusi plašus postījumus, bezvēsts pazudis arī kāds sešus gadus vecs zēns.

Raugoties uz šo postažu, daudzi iedzīvotāji bažījas, ka var atkārtoties pirms pieciem gadiem piedzīvotie gadsimta plūdi, kas trīs dienu laikā Balkānos prasīja teju 100 cilvēku dzīvības. Šobrīd tiek ziņots tikai par kādu pirmklasnieku, kurš bija izgājis pavizināties ar divriteni, kad viņu sagrāba negaidītās un straujās plūdu ūdeņu straumes.

Viņa tuvinieki stāsta, ka māte arī uzreiz metusies ūdenī glābt zēnu, taču tas nav izdevies. Arī glābšanas dienestiem, policijai, kaimiņiem – nevienam pagaidām nav izdevies atrast bezvēsts pazudušo puisēnu. Tā ir trausla cerība zēna mātei, ka viņas bērns, iespējams, tiks atrasts dzīvs.

Plūdi Bosnijā sākās pēc spēcīgām lietusgāzēm, kas tika piedzīvotas svētdienas vakarā. Upes izgāja no krastiem, appludinot simtiem māju un ceļu valsts centrālajā un ziemeļrietumu daļā.

Vairākas pašvaldības Bosnijas vidienē un ziemeļos izsludinājušas ārkārtas stāvokli, lai cīnītos ar plūdiem, un aicina upju tuvumā dzīvojošos cilvēkus evakuēties. Plūdu skartajās teritorijās nav elektrības, lietusgāzes arī izraisījušas zemes nogruvums, liekot slēgt vietējos ceļus. Diemžēl šāda situācija vietējiem iedzīvotājiem nav nekas svešs.

Kaimiņvalstī Horvātijā varasiestādes nostiprina aizsardzību pret plūdiem valsts vidienes pilsētās Hrvatska Kostajnicā, Koranā un Karlovacā.

Vietējie mediji ziņo, ka valsts vidienē ugunsdzēsēji izglābuši astoņus tūristus, tostarp divus bērnus.