Plūdi Ķīnā: kāda bērna māte varonīgi mirst pēc atvases izglābšanas no dubļu nogruvuma

1 komentārs
Plūdi Ķīnā: kāda bērna māte varonīgi mirst pēc atvases izglābšanas no dubļu nogruvuma
REUTERS/SCANPIX

Ķīnas glābēji apgalvo, ka mirusi sieviete, kura savu bērnu nogādāja drošībā pēc tam, kad viņu mājas skāra dubļu nogruvums un plūdi, vēsta “BBC News”.

Spēcīgās lietavas ir izraisījušas zemes nogruvumu Vangzongdas ciematā Henanas provincē. Šajā reģionā ir bijuši milzīgi plūdi rekordlielu nokrišņu dēļ, kuru dēļ vismaz 51 cilvēks miris un gandrīz 400 000 cilvēku evakuēti no savām mājām.

Ķīnā ir izplatījušies videomateriāli par glābēju darbiniekiem, kuri glābj bērnu. Tiek uzskatīts, ka meitenītei ir apmēram trīs vai četri mēneši. Vairāk nekā 24 stundas viņa bijusi apraksta zem gruvešiem, līdz glābēji trešdien viņu izvilka ārā.

“Es dzirdēju mazuļa balsi, un tajā brīdī glābēji bija tikko ieradušies un viņiem izdevās bērnu izglābt. Viņas māte viņu bija aizmetusi uz augstāku vietu,” Dienvidu “Metropolis Daily” pastāstīja viens ģimenes loceklis, kurš identificēts kā Džo kungs.

Zīdainis tika nogādāts slimnīcā un tika konstatēts, ka meitene nav cietusi.

Viņas mātes līķis tika atrasts tikai ceturtdien. Glābēji pastāstīja “Beijing Youth Daily”, ka, atklājot viņas ķermeni, tas bija sasalis tādā stāvoklī, ka šķita, ka viņa kaut ko paceļ.

“Tieši tajā izšķirošajā brīdī, kad dubļu nogruvums gāzās pāri, viņa bija pacēlusi savu bērnu, un tāpēc meitiņa izdzīvoja,” žurnālistiem sacīja viens glābšanas dienesta darbinieks, kuru sauca Jaņa kungs.

Lietus un plūdi pēdējā nedēļā ir izraisījuši haosu visā provincē. Galvenie ceļi ir pārvērsti par upēm, kur strauji plūstošas straumes apņēmušas automašīnas, gružus un pat cilvēkus.

Džengžou provinces galvaspilsētā vismaz 12 cilvēki gāja bojā, otrdienas vakarā applūstošajiem ūdeņiem applūstot pazemes metro līnijai.

Glābšanas darbi bija sarežģīti, jo nomaļā ciemata galveno piekļuves tiltu bija aizslaucījuši plūdi. Daudzas mājas nopostīja plūdi un lietus, padarot ciema iedzīvotājus par upuriem.

“Vangzongdiānā joprojām ir daudz vecu cilvēku un bērnu, viņiem ir ļoti ierobežotas iespējas glābt sevi,” sacīja glābējs.

Glābēji piektdien, 23. jūlijā, joprojām centās sasniegt visus izdzīvojušos reģionā, kurā mīt vairāk nekā 90 miljoni cilvēku.

1 komentārs