Pistoriusu atzīst par vainīgu netīšā draudzenes slepkavībā

Pievienot komentāru
Pistoriusu atzīst par vainīgu netīšā draudzenes slepkavībā
FOTO: LETA

27 gadus veco Dienvidāfrikas sprinteri Oskaru Pistoriusu piektdien, 12.septembrī, tiesa atzina par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Dienu iepriekš tiesa atzina, ka viņš nav vainīgs savas draudzenes Rēvas Stēnkampas slepkavībā ar iepriekšēju nodomu.

Sprinteris, kurš pazīstams kā ”ātrākais cilvēks bez kājām”, jo abas kājas viņam ir amputētas un viņš skrien ar speciālu protēžu palīdzību, tika apsūdzēts draudzenes Rīvas Stīnkempas (Reeva Steenkamp) slepkavībā, kas tika veikta pērnā gada 14. februārī.

Pats sportists nenoliedz, ka ir nogalinājis draudzeni, taču jautājums esot par viņa motīviem. Viņš bijis pārliecināts, ka ir šāvis uz iebrucēju aiz slēgtām durvīm, kamēr viņa draudzene esot gulējusi. O. Pistoriuss skaidro, ka esot bijis ”šausmīgi pārbijies”, domājot, ka kāds ir ielauzies viņu mājā. Stēnkampa tika atrasta mirusi  Pistoriusa  mājoklī ar četrām šautām brūcēm galvā, elkonī, plaukstā un gūžā.

Kopumā izmeklēšanas laikā tika nopratināti 40 liecinieki, tostarp pats O. Pistoriuss. Prokuratūra raksturoja sprinteri kā ”egoistisku meli, kurš apsēsts ar ieročiem, ātrām automašīnām un skaistām sievietēm un kurš nav gatavs uzņemties atbildību par saviem darbiem”. Tikmēr advokāti norādīja, ka tiesai jāņem vērā fakts – O. Pistoriuss ir ne vien pasaules līmeņa sportists, bet arī ”ļoti ievainojams cilvēks ar nopietnu invaliditāti”. Viņa rīcību vadījušas bailes, nevis dusmas, uzsvēra advokāti.

Dienvidāfrikas likumi apsūdzībās par netīšu slepkavību paredz sodu no nosacīta līdz 15 gadiem cietumā. Tiesneses lēmums par Pistoriusam piemērojamo sodu tiks paziņots vēlāk.