Pirms un pēc šausminošā cunami: Japānas pilsētiņa Mijako

Komentāri
Pirms un pēc šausminošā cunami: Japānas pilsētiņa Mijako
Foto: REUTERS/SCANPIX

11. marts Japānas vēsturē jau četrus gadus ir traģisks datums – vēsturē tas allaž paliks kā diena, kad tūkstoš cilvēku zaudēja savu dzīvību cunami un tika sagrautas pilsētas.

Ziņu aģentūra Reuters ir apkopojusi fotogrāfijas, kurās redzams tas, kā postošais cunami vilnis tuvojas, gan tas, kā Japānas ziemeļaustrumu pilsētas izskatās pirms un pēc katastrofas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Attēlos redzamas ainas no Mijako pilsētas, kas atrodas Ivates prefektūrā divos dažādos datumos – 2011. gada 11. martā, kad to appludināja cunami, un 2012. gada 17 februārī – gadu pēc katastrofas. Mijako ir neliela pilsēta valsts ziemeļaustrumu krastā, un gadu desmitiem tā bija izslavēta ar lašiem citām zivīm un tūristu iecienītām dabas ainavām.

Tagad, četrus gadus pēc katastrofas, Mijako pamazām atgūstas, daudzas iepriekšējās celtnes ir atjaunotas, tiek dibināti jauni uzņēmumi un tūrismu plūsma sāk atkal pieņemties spēkā.

Cunami Japānas ziemeļaustrumus appludināja pēc 9,0 ballu spēcīgas zemestrīces.

Skaties foto!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl