Komentāri
Pirms sarunām par ilgtermiņa risinājumu Grieķija ES pieprasīs pagaidu finansējumu
FOTO: LETA

Grieķijas valdība sarunās ar Eiropas Savienību (ES) pieprasīs pagaidu finansējumu, pirms iesniegt ilgtermiņa plānu par ārvalstu aizdevumu nosacījumu pārskatīšanu, piektdien pavēstīja kāds avots valdībā.

Cita starpā tiks pieprasīts izmaksāt Atēnām 1,9 miljardus eiro lielo peļņu, kuru guvusi Eiropas Centrālā banka (ECB) no Grieķijas valdības obligāciju turēšanas, piebilda avots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pārejas programma (..) ir visu pušu gribas oficiāla izpausme risināt sarunas bez spiediena un šantāžas,” paskaidroja aģentūras AFP sarunbiedrs, raksturojot pagaidu finansējuma jēgu. “Valdība uzskata, ka sarunām nepieciešams laiks, lai panāktu abām pusēm izdevīgu rezultātu.”

Atēnas vēlas saņemt arī atļauju izdot vairāk īstermiņa obligāciju, lai segtu savas finanšu vajadzības, un pieprasīt ECB ikgadējo limitu palielināt līdz 15 miljardiem eiro.

Grieķijas jaunais premjerministrs Aleksis Ciprs savas valdības programmu gatavojas svētdien izklāstīt parlamentā.

Tikmēr eirozonas valstis Atēnām piektdien devušas piecas dienas, lai nāktu klajā ar savu plānu sarunām par aizdevuma nosacījumu pārskatīšanu.

Savukārt starptautiskā reitingu aģentūra Standard&Poor’s (S&P) piektdien pazemināja Grieķijas kredītreitingu līdz atzīmei B-, un tagad tas atkal atrodas vairs tikai vienu pakāpi virs maksātnespējas līmeņa jeb tā dēvētā atkritumu reitinga.

S&P savā paziņojumā brīdinājusi Atēnas, ka tām atlicis maz laika, lai panāktu vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

“Mūsuprāt, sarunu ieilgšana ar oficiālajiem kreditoriem var novest arī pie tālāka spiediena uz finansiālo stabilitāti depozītu atsaukšanas formā un, sliktākajā gadījumā, pie kapitāla kontroles ieviešanas un pie pieejas liegšanas pēdējās iespējas finansējumam, kas potenciāli noslēgsies ar Grieķijas izslēgšanu” no eirozonas, teikts paziņojumā.

Lasi vēl