Pirms gaidāmā NATO samita Makrons aicina pievērsties alianses pamatvērtībām

0 Komentāru
Pirms gaidāmā NATO samita Makrons aicina pievērsties alianses pamatvērtībām
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Pirms gaidāmā NATO samita Francijas prezidents Emanuels Makrons aicina pievērsties alianses pamatvērtībām, vēsta TV3 Ziņas.

Neilgi pirms kārtējā NATO samita alianses Francijas prezidents Emanuels Makrons pie sevis uzņēmis alianses ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons

“Samitam jāstiprina kohēzija Atlantijas aliansē. Tas nozīmē, ka mums pašiem ir jābūt skaidrībā par vērtībām, principiem un noteikumiem, kas ir mūsu alianses pamatā. Tas iekļauj pienākumus, atbildību vienam pret otru.”

Francija tradicionāli bijusi skeptiska par NATO lomu Eiropas drošībā, tāpēc šai tikšanās reizei pievērsta īpaša uzmanība. Pirms līdzīga NATO samita 2019. gadā Makrons izteicās par alianses “smadzeņu nāvi”, norādot, ka virkne sabiedroto rīkojas katrs uz savu roku un savas darbības ar sabiedrotajiem nemaz nekoordinē.

“Mēs stiprināsim savu vienotību un solidaritāti. Tas nozīmē vairāk konsultēties visos jautājumos, kas ietekmē mūsu drošību, vēlreiz apstiprināt mūsu pamatvērtības un stiprināt mūsu apņemšanos kolektīvajā aizsardzībā,” pauda NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO samits šogad notiks 14. jūnijā Briselē.

0 Komentāru