Komentāri
Vēsturiski FOTO: pirms 25 gadiem Lietuvas iedzīvotāji stājās pretī padomju tankiem
Foto: Scanpix

Lietuva šodien piemin 25 gadadienu kopš 1991. gada 13. janvāra traģiskajiem notikumiem, kad padomju karaspēka īpašās vienības uzbruka Viļņas televīzijas tornim, nogalinot 14 cilvēkus un ievainojot vēl aptuveni tūkstoti.

Toreiz padomju armija ieņēma Lietuvas Televīzijas un radio komiteju, Preses namu un citas stratēģiski svarīgas ēkas. Šodien visā Lietuvā vienlaikus skolu un valsts iestāžu logos tiks aizdedzinātas svecītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidente Daļa Grībauskaite kopā ar Viļņas 13. janvāra skolas skolēniem pie prezidenta pils iedegs vārdu “Brīvība”, bet Lietuvas Nacionālais radio un televīzija pārraidīs īpašu programmu Brīvības mācība.

Foto

Pusdienlaikā Viļņas Neatkarības laukumā, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, tiks uzvilkts Lietuvas karogs, bet kritušo brīvības aizstāvju piemiņu godinās Viļņas Antakalnes kapsētā.  Vakarpusē Viļņas katedrālē notiks piemiņas mise, savukārt Kauņā 13. janvāra vakarā paredzēts bezmaksas koncerts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl