Komentāri
Pirmo reizi kopš 2010. gada Eiropā konstatē saslimšanu ar bērnu trieku
FOTO: SCANPIX

Ukrainas rietumos reģistrēti divi jauni saslimšanas gadījumi ar poliomielītu jeb tā saukto bērnu trieku. Šī ir pirmā reize kopš 2010. gada, kad Eiropā konstatē saslimšanu ar šo vīrusa slimību, paziņojusi ANO Pasaules Veselības organizācija.

Aizkarpatu apgabalā valsts dienvidrietumos šī slimība ir konstatēta diviem desmit mēnešus un četrus gadus veciem bērniem. Pēdējoreiz Ukrainā saslimstība ar poliomielītu tika konstatēta 1996. gadā. ANO gan mierina, ka esot mazs risks, ka slimība no Ukrainas varētu izplatīties uz citām valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas Veselības ministrija atzinusi, ka tai ir grūtības ar bērnu vakcināciju pret šo slimību. Poliomielīts ir akūta smaga vīrusu infekcijas slimība, kas var novest pie neatgriezeniskas paralīzes vai nāves.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl