Pirmo reizi debatēs aci pret aci tiekas Trampa un Klintones viceprezidenti

Komentāri
Pirmo reizi debatēs aci pret aci tiekas Trampa un Klintones viceprezidenti
AFP/LETA

Gatavojoties nākammēnes gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām, pagājušajā naktī pirmo reizi aci pret aci debatēs pretī stājās abu kandidātu izraudzītie viceprezidenti – Donalda Trampa izvirzītais Indiānas štata gubernators Maiks Penss un Hilarijas Klintones – Virdžīnijas štata senators Tims Keins.

Debates tika atklātas ar jautājumu, vai abi kandidāti būtu gatavi uzņemties prezidenta pienākumus, ja rastos tāda nepieciešamība. Šeit gan Penss, gan Keins atbildēja, ka gadiem ilgā politiskā pieredze ļautu uzņemties šādu atbildību.

Abu kandidātu viceprezidentiem šīs debates bija atbildīgs uzdevums – spodrināt sava kandidāta tēlu un aizstāvēt viņu izvirzītos mērķus.

Tiesa, saspringtākas šīs debates bija Trampa viceprezidentam Pensam, jo viņa virzienā tika raidīta virkne pārmetumu saistībā ar nupat izskanējušo skandālu par Trampa gadiem ilgo izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Penss gan norādīja, ka informācija ir safabricēta, lai nomelnotu republikāņu kandidātu.

Asas diskusijas abu kandidātu starpā izvērtās, runājot par nelegālās imigrācijas apkarošanu – Penss paziņoja, ka Trampa mērķis ir to apturēt, kamēr Klintone ar atvērtajām robežām Ameriku padarīšot par vēl lielāku iebrauktuvi.

Amerikāņu mediji vēsta, ka parasti viceprezidenta posteņa pretendentu debatēm izsenis ir visai simboliska nozīme, taču šoreiz tās var ietekmēt arī abu vadošo prezidenta kandidātu reitingus. Nākamās debates, kurās nu jau otro reizi debatēs republikāņu kandidāts Donalds Tramps un viņa sāncense Hilarija Klintone, notiks naktī uz pirmdienu, 10. oktobri.

Lasi vēl