Komentāri
Pirmajā lidojumā apkārt pasaulei dodas lidmašīna, ko darbina Saules enerģija
Foto: AFP/LETA

Ar mērķi veicināt videi draudzīgas enerģijas izmantošanu, pirmajā lidojumā apkārt pasaulei devusies lidmašīna Solar Impulse 2, kas tiek darbināta tikai ar Saules enerģiju.

Vienvietīgās lidmašīnas spārnu platums ir nedaudz lielāks nekā pasažieru lainerim, bet tās svars ir 2,3 tonnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lidojums ar ātrumu no 50 līdz 100 kilometriem stundā tiks veikts piecu mēnešu laikā, no kura gaisā tiks pavadītas apmēram 25 diennaktis.

Šveicieša Andrē Boršberga pilotētā lidmašīna pirmdien, 9. martā, veica lidojuma pirmo posmu no Abu Dabī Apvienotajos Arābu Emirātos līdz Omānas galvaspilsētai Maskatai.

Lidojums notiek pēc 13 gadus ilgušiem pētījumiem un izmēģinājumiem, kurus Boršbergs veica sadarbībā ar citu slavenu Šveices pilotu – Bertrānu Pikāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl