Komentāri
Pirmais precedents 200 gadu laikā: Japānas imperators Akihito nākamgad atstās savu troni
Foto: Scanpix

Japānas parlaments devis zaļo gaismu imperatora Akihito aiziešanai no troņa. Deputāti tam izstrādājuši jaunu likumu, jo pēdējos 200 gados šāds process vēl nav pieredzēts.

Akihito varēs atstāt troni nākamā gada nogalē. Viņš jau iepriekš izteicies, ka vēlas nodot savus pienākumus spējīgākam vadītājam, jo pašu Akihito jau ilgāku laiku nomāc veselības problēmas un cienījamajā vecumā kļūstot grūti pārstāvēt valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad raugos uz pirmo imperatora aiziešanu no troņa pēdējo 200 gadu laikā, saprotu, cik tas ir nozīmīgi mūsu valstij, mūsu bagātajai vēsturei un tālākajai nākotne,” teic Japānas premjerministrs Šinzo Abe.

Šis likums gan attiecas tikai uz Akihito. Viņa pēctecis nevarēs atkāpties no troņa. Sagaidāms, ka Akihito vietu pēc viņa atkāpšanās ieņems kroņprincis Naruhito.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl