Komentāri
Pirmais precedents 200 gadu laikā: Japānas imperators Akihito nākamgad atstās savu troni
Foto: Scanpix

Japānas parlaments devis zaļo gaismu imperatora Akihito aiziešanai no troņa. Deputāti tam izstrādājuši jaunu likumu, jo pēdējos 200 gados šāds process vēl nav pieredzēts.

Akihito varēs atstāt troni nākamā gada nogalē. Viņš jau iepriekš izteicies, ka vēlas nodot savus pienākumus spējīgākam vadītājam, jo pašu Akihito jau ilgāku laiku nomāc veselības problēmas un cienījamajā vecumā kļūstot grūti pārstāvēt valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad raugos uz pirmo imperatora aiziešanu no troņa pēdējo 200 gadu laikā, saprotu, cik tas ir nozīmīgi mūsu valstij, mūsu bagātajai vēsturei un tālākajai nākotne,” teic Japānas premjerministrs Šinzo Abe.

Šis likums gan attiecas tikai uz Akihito. Viņa pēctecis nevarēs atkāpties no troņa. Sagaidāms, ka Akihito vietu pēc viņa atkāpšanās ieņems kroņprincis Naruhito.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl