Pirmais cilvēks pasaulē saņēmis 3D izdrukātu acs protēzi

0 Komentāru
Pirmais cilvēks pasaulē saņēmis 3D izdrukātu acs protēzi
MŪRFĪLDAS ACU SLIMNĪCA

Pirmais cilvēks pasaulē saņēmis ar 3D tehnoloģiju izdrukātu acs protēzi, vēsta “BBC”.

Stīvs Verze no Heknijas, Londonas austrumos, ceturtdien saņems aci Mūrfīldas acu slimnīcā Londonā, tādējādi kļūstot par pirmo cilvēku pasaulē, kuram būs 3D izdrukāta acs protēze.

Ja viss izdosies kā plānots, šādas tehnoloģijas ieviešana acu protezēšanā uz pusi  – no sešām nedēļām uz trim nedēļām – samazinās laiku, kas nepieciešams pacientiem, lai viņu protēzes tiktu uzstādītas.

“Man bija vajadzīga protēze kopš 20 gadu vecuma, un es vienmēr par to esmu bijis apzinīgs,” sacīja Verze, kuram ir 40 gadu.

“Izejot no mājām, es bieži uzmetu skatienu spogulī, un man nepatika tas, ko redzēju. Taču šī jaunā acs izskatās fantastiski, un, pamatojoties uz 3D digitālās drukas tehnoloģiju, tā kļūs tikai labāka un labāka,” paudis pacients.

Saskaņā ar slimnīcas sniegto informāciju 3D drukātajai protēzei ražošanas process jāsamazina līdz divām līdz trim nedēļām, pirmajai vizītei pie ārsta ilgstot tikai pusstundu.

Mūrfīldas acu slimnīcas oftalmologs konsultants, profesors Mandīps Sagū sacīja, ka iestādes darbinieki ir “satraukti” par pilnībā digitālas acs protēzes potenciālu.

“Mēs ceram, ka gaidāmais klīniskais pētījums sniegs mums pārliecinošus pierādījumus par šīs jaunās tehnoloģijas vērtību, parādot, kāda tam ir nozīme pacientu acīs. Tam nepārprotami ir potenciāls samazināt rindas cilvēkiem, kas gaida saņemt šo pakalpojumu,” viņš pauda.

0 Komentāru