“Piloti un apkalpe ir vīlušies kompānijā.” “Ryanair” pilotu streika dēļ Eiropā atcelti simtiem lidojumu

0 Komentāru
“Piloti un apkalpe ir vīlušies kompānijā.” “Ryanair” pilotu streika dēļ Eiropā atcelti simtiem lidojumu
Foto: Reuters/Scanpix

Daudziem nepatīkamu pārsteigumu tūrisma sezonas pašā karstumā sagādājuši lidsabiedrības “Ryanair” piloti. Viņi piektdien uzsākuši 24 stundu streiku, un Eiropā atcelti aptuveni 400 reisu.

Ceļojumu plānus nācies mainīt arī vairākiem desmitiem pasažieru Latvijā.

Streiks, kura galvenā prasība ir lielākas algas, vissmagāk skāris Vāciju.

“Ryanair” piloti streikoja jau pagājušajā mēnesī, kad nenotika aptuveni 600 lidojumu. 10. augustā 24 stundu streiku pieteikuši Īrijas, Vācijas, Beļģijas, Nīderlandes un Zviedrijas piloti, un streika dēļ atcelti vismaz 400 reisu no kopumā 2500 plānoto lidojumu.

Nikolā Marsi
protestē pret “Nacionālo fronti”

Es saprotu, ka tad, ja gribi labāku līgumu, tad tu ej streikot, bet diemžēl par upuriem ir kļuvuši pasažieri. Domāju, ka viņiem jāmeklē cits veids.

Streiks izjaucis plānus vairāk nekā 55 000 ceļotāju. Vissmagākā situācija ir Vācijā, kur 10 lidostās atcelti 250 lidojumi. Pilotu arodbiedrība uzsver, ka protests tiek rīkots, jo prasības pēc algu palielināšanas un darba nosacījumu uzlabošanas nav sadzirdētas un pēc vairāku mēnešu ilgušām sarunām nav panākts progress.

“Mēs paredzam, ka šis būs ļoti ilgstošs darba konflikts, kas ilgs nedēļām vai pat mēnešiem. Kompānija ir ieņēmusi stingru nostāju. Tomēr piloti un apkalpe ir vīlušies kompānijā, un esmu pārliecināts, ka mēs panāksim izmaiņas,” norāda Vācijas pilotu apvienības pārstāvis Ingolfs Šuhmahers.

Tikmēr “Ryanair” paziņojusi, ka pilotu arodbiedrības nav ņēmušas vērā kompānijas centienus situāciju atrisināt un streiku sarīkojušas, lai lidsabiedrību pārmācītu.

Pīters Belevs
“Ryanair” operāciju vadītājs

Sarunas ar pilotiem un arodbiedrību mēs sākām janvārī, un Vācijas pilotiem piedāvājām algu pielikumu par 20%. Viņi tam piekrita. Tas nozīmē, ka šogad viņu algas jau ir kāpušas.

“Ryanair” pilotu streiks skāris lidojumus arī Rīgas lidostā, tomēr ļoti niecīgā apjomā. Vairums lidsabiedrības reisu piektdien notiek ierastā režīmā. “Ir atcelti 3 reisi no un uz Rīgu – lidojums uz Briseli, Berlīni un Brēmeni, aviokompānija ir informējusi visus pasažierus, līdz ar to mēs lidostā “Rīga” nekādu būtisku ietekmi no šī streika nejūtam,” situāciju komentē lidostas “Rīga” Komunikācijas daļas vadītāja Laura Karnīte.

“Ryanair” pilotu 24 stundu streiks beigsies naktī uz sestdienu.
0 Komentāru