Komentāri
Pilota mājās atrastie dokumenti liecina par vēlmi slēpt veselības problēmas no darba devējiem
FOTO: LETA

Klajā nākusi jauna informācija par pilotu, kurš tiek vainots aviokompānijas Germanwings lidmašīnas katastrofā. Tikmēr izskanējušas arī citas teorijas saistībā ar otrdienas traģēdiju, tomēr vēršot uzmanību uz iespējamām lidmašīnas tehniskajām problēmām.

Pārmeklējot 27 gadus vecā Andrēasa Lubica dzīvesvietu, Vācijas izmeklētāji uzgājuši dokumentus, kas liecina par pilota vēlmi slēpt savas veselības problēmas no darba devējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijas presē izskanējis, ka viņš ticis ārstēts saistībā ar nopietnu depresijas epizodi, ko pārcietis pirms sešiem gadiem, vēl mācoties kļūt par pilotu.

Aviokompānija Lufthansa, kuras paspārnē atrodas Germanwings, norāda, ka tai nav zināms par šādu epizodi, taču Lubics esot izturējis visus testus, un viņa pilota prasmes esot bijušas nevainojamas.

Aviācijas pasauli ir šokējis Francijas prokuratūras apgalvojums, ka Lubics aizbarikādējies pilotu kabīnē un apzināti izraisījis katastrofu, ietriecot lidmašīnu kalnos kopā ar visiem pārējiem 149 cilvēkiem, kas tajā atradās. Tomēr daži eksperti norāda, ka secinājumi tiek izdarīti pārāk ātri.

”Mūs tas satrauc it īpaši fakts, ka jau nopludināta informācija par pilotu kabīnes sarunu ierakstiem. Otrkārt, jau 48 stundu laikā kopš avārijas jau tiek vainots viens no apkalpes locekļiem. Tehnisko izmeklēšanu aizēno kriminālizmeklēšana. Pirms kādu vainot, ir jāsavāc visa informācija, tai skaitā no lidojuma ieraksta ierīcēm, kuru vēl nav,” stāsta eksperts.

Šis ir pēdējais no incidentiem, kas skāris Francijas aviobūves giganta Airbus ražotās lidmašīnas, kuru vidū ir decembrī avarējusi AirAsia lidmašīna, liekot uzdot jautājumus par to drošības reputāciju.

Eksperti arī norādījuši uz līdzībām starp šīs nedēļas traģēdiju un incidentu pagājušā gada novembrī, kad Airbus A321 modeļa lidmašīna strauji zaudēja augstumu ceļā no Bilbao uz Minheni. Toreiz pilotam izdevās stabilizēt kursu un par vainīgajiem tika atzīti aizsaluši sensori.

Roberts Olivers, kurš katastrofā zaudēja savu 37 gadus veco dēlu, norāda, ka viņš ir drīzāk satraukts par pasaules kārtību, nevis traģēdijā apsūdzēto pilotu.

Aviokompānijai tagad draud dārgi tiesu darbi.

Juristi norāda ka iespējamie tiesu darbi var fokusēties uz to, vai Germanwings veica pietiekami rūpīgas pilotu pārbaudes, un arī to, vai kompānijas drošība noteikumi paredzēja divu vai vairāk cilvēku atrašanos pilotu kabīnē visā lidojuma laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl