“Pilnīga iznīcība!” Vētrā “Irma” cietušos dažviet aicina glābties pašiem

Komentāri

Jaunākās ziņas piektdien, 8. septembrī, par postošo viesuļvētru “Irma”, kas pašlaik jau uzsāk savu ceļu pāri Tērksām un Kaikosām. Vētrā dzīvību zaudējuši jau vismaz 14 cilvēki, bet ietekmēti vairāk nekā miljons.

Šobrīd vēji vēl tikai pieņemas spēkā. Lielbritānijas aizjūras teritorija ir radusi pie lielām vētrām, taču šis 5. kategorijas viesulis ir izņēmums. Nupat intervijā valsts gubernators norādīja, ka cilvēkiem no šā brīža jāglābjas uz savu roku, glābēji tuvākajā laikā pie viņiem tāpat netiks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču šajos kadros redzams, kādā stāvoklī jau vakar “Irma” atstāja savu pirmo upuri – Barbudas salu. Sabojātas gandrīz visas mājas, Antigvas un Barbudas premjers uzstāj, ka sala ir neapdzīvojama.

“Irmas” pēdās seko vēl viena 3. kategorijas vētra vārdā “Hosē”, kas šonakt pasludināta par bīstamu. Tās ceļi pāri Karību reģiona salām vēl nav skaidri zināmi, taču izpostītā Antigva un Barbuda jau gatavojas ļaunākajam scenārijam.

Pagājušajā naktī publicētajās jaunākajās sinoptiķu prognozēs paredzēts, ka tieši Floridas štata lielpilsēta Maiami ir tiešā vētras ceļā. Aicinājumus evakuēties no reģiona saņēmuši teju miljons cilvēku.

Vētra pagaidām virzās garām arī Haiti, tur amatpersonas jau atzinušas, – iedzīvotāji nav tam gatavi. Amerikas Savienotajās Valstīs gatavošanās notiek jau vairākas dienas, taču evakuāciju var apdraudēt degvielas trūkums, milzu sastrēgumi un panika. Tāpat novērota jau pazīstamā, negodīgā cenu celšana pirmās nepieciešamības precēm, kas daudzus iedzīvotājus var atstāt bez pārtikas un ūdens. Cilvēki arī sociālajos tīklos raksta, ka daudzas degvielas uzpildes stacijas jau sen slēgtas – tur vienkārši beigusies degviela. Pastāv arī bažas par nepabeigtiem celtniecības darbiem pilsētā – draud apgāzties tur uzslietie ceļamkrāni.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl