“Pilnīga iznīcība!” Vētrā “Irma” cietušos dažviet aicina glābties pašiem

0 Komentāru
“Pilnīga iznīcība!” Vētrā “Irma” cietušos dažviet aicina glābties pašiem
AFP/AP/EPA/Reuters/LETA

Jaunākās ziņas piektdien, 8. septembrī, par postošo viesuļvētru “Irma”, kas pašlaik jau uzsāk savu ceļu pāri Tērksām un Kaikosām. Vētrā dzīvību zaudējuši jau vismaz 14 cilvēki, bet ietekmēti vairāk nekā miljons.

Šobrīd vēji vēl tikai pieņemas spēkā. Lielbritānijas aizjūras teritorija ir radusi pie lielām vētrām, taču šis 5. kategorijas viesulis ir izņēmums. Nupat intervijā valsts gubernators norādīja, ka cilvēkiem no šā brīža jāglābjas uz savu roku, glābēji tuvākajā laikā pie viņiem tāpat netiks.

Taču šajos kadros redzams, kādā stāvoklī jau vakar “Irma” atstāja savu pirmo upuri – Barbudas salu. Sabojātas gandrīz visas mājas, Antigvas un Barbudas premjers uzstāj, ka sala ir neapdzīvojama.

“Irmas” pēdās seko vēl viena 3. kategorijas vētra vārdā “Hosē”, kas šonakt pasludināta par bīstamu. Tās ceļi pāri Karību reģiona salām vēl nav skaidri zināmi, taču izpostītā Antigva un Barbuda jau gatavojas ļaunākajam scenārijam.

Pagājušajā naktī publicētajās jaunākajās sinoptiķu prognozēs paredzēts, ka tieši Floridas štata lielpilsēta Maiami ir tiešā vētras ceļā. Aicinājumus evakuēties no reģiona saņēmuši teju miljons cilvēku.

Vētra pagaidām virzās garām arī Haiti, tur amatpersonas jau atzinušas, – iedzīvotāji nav tam gatavi. Amerikas Savienotajās Valstīs gatavošanās notiek jau vairākas dienas, taču evakuāciju var apdraudēt degvielas trūkums, milzu sastrēgumi un panika. Tāpat novērota jau pazīstamā, negodīgā cenu celšana pirmās nepieciešamības precēm, kas daudzus iedzīvotājus var atstāt bez pārtikas un ūdens. Cilvēki arī sociālajos tīklos raksta, ka daudzas degvielas uzpildes stacijas jau sen slēgtas – tur vienkārši beigusies degviela. Pastāv arī bažas par nepabeigtiem celtniecības darbiem pilsētā – draud apgāzties tur uzslietie ceļamkrāni.

0 Komentāru