Komentāri
Pikaso Alžīrījas sievietes varētu kļūt par visdārgāk izsolīto gleznu pasaulē
Foto: REUTERS/SCANPIX

Honkongā izstādīta slavenā spāņu mākslinieka Pablo Pikaso glezna Alžīrijas sievietes. Gleznu maijā pārdos izsolē Ņujorkā, un tiek sagaidāms, ka glezna, kuras vērtības tiek lēsta aptuveni 140 miljonu ASV dolāru vērtībā, kļūs par visdārgāk izsolīto gleznu pasaules vēsturē.

Slavenā glezna Alžīrijas sievietes Honkongā būs apskatāma vairākas nedēļas. Tad mākslas darbs tiks pārvests uz Ņujorku, kur ļoti turīgiem mākslas mīļotājiem būs iespēja šo gleznu iegūt savā īpašumā vairāksolīšanā. Izsoļu nama pārstāvis Dereks Gilmans norāda, ka šī kolekcionāriem ir unikāla iespēja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gleznas Alžīrijas sievietes apraksts ir atrodams jebkurā grāmatā par Pikaso. Glezna tikusi izstādīta lielākajos pasaules muzejos. Šādi darbi izsoļu namā parasti nonāk ļoti reti.

Gleznas sākumcena būs 140 miljoni ASV dolāru, taču sagaidāms, ka mākslas darbs tiks izsolīts par krietni augstāku summu. Tāpēc Alžīrijas sievietes, visticamāk, kļūs par visdārgāk izsolīto gleznu pasaules vēsturē.

Līdz šim dārgākais mākslas darbs, kas jebkad ir pārdots izsolē, ir britu mākslinieka Frānsisa Bēkona triptihs Luciāna Freida trīs studijas. 2013. gadā tas tika nosolīts par 142 miljoniem ASV dolāru.

Foto Alžīrijas sievietes:

Lasi vēl