Komentāri
Pieraduši pie labās dzīves, tagad grieķu sirmgalvji ir kā no laivas izmesti
FOTO: SCANPIX

Ērika Grieķijā ieradās pirms vairākiem gadiem, atrada šeit savu mīlestību, apprecējās ar grieķi,un tagad jau audzina bērnus. Viņa labi apguvusi valodu un aktīvi seko politiskajiem procesiem.

Finansiālā kraha priekšvakarā var tikai apbrīnot grieķu mieru, kas robežojas ar naivumu – lai gan no bankomātiem var izņemt vien pārdesmit eiro dienā, cilvēki šķiet relaksēti, un akli uzticas politiķu solījumiem, ka jau pavisam drīz dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, pirms referenduma politiķi solīja, ka banku durvis atvērsies jau pirmdien. Tagad izskan prognozes, ka bankas turpinās darbību vien nākamnedēļ.

Pasaules mediju pirmajās lapās krīzes priekšvakarā bija vērojami raudošie pensionāri, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem. Līdz šim vidējā pensija Grieķijā bija 800 eiro – vairāk nekā pārtikušajā Vācijā. Pieraduši pie labās dzīves, tagad grieķu sirmgalvji ir kā no laivas izmesti.

”Šonedēļ no bankas izņēmu 120 eiro, tagad makā palikuši tikai 12! Man ir jārūpējas par smagi slimu vīru,  jāpērk zāles, nu kā lai izdzīvo?”

Vai krīzei izdosies rast risinājumu? Ērika skaidro, ka grieķi nav gatavi piekāpties, veikt reformas, negrib neko mainīt, un vēlēšanās teju vai vienmēr priekšroka dota populistu solījumiem par lielākām algām un pabalstiem. Diemžēl grieķiem krietni pieklibo kritiskā domāšana – no kurienes naudu labākai dzīvei dabūt? Atliek vien cerēt uz parādu atlaišanu un restartu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl