Komentāri
Pienācīga bēgļu reģistrācija palielinās rindas, un cilvēki būs spiesti salt, ziņo ANO
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu drošības aģentūra Frontex, kas šobrīd cenšas tikt galā ar bēgļu krīzi, būtiski palielinās robežsargu skaitu.

To uzdevums būs veikt detalizētu katra iebraucēja pārbaudi, tāpēc izskan bažas, ka tas palielinās bēgļu reģistrācijas laiku un, tuvojoties ziemai, radīs vēl lielāku spriedzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieaugot bēgļu skaitam, Eiropas valstis izvieto arvien vairāk robežsargu uz valstu nacionālajām robežām, taču Eiropa lielā mērā paļaujas uz tā dēvētajām karsto punktu nometnēm tieši pie ES ārējām robežām – imigrantiem tur ir jāuzturas, kamēr viņu pieteikumi tiek izskatīti.

Tas nozīmē, ka tā vietā, lai palielinātu kontroli uz nacionālajām robežām, drīzāk ir jānodrošina ārējo robežu drošība, akcentē robežu drošības aģentūra Frontex.

Lai gan precīzs skaits netiek minēts – uz Eiropas ārējām robežām plānots nosūtīt lielāko robežsargu skaitu aģentūras vēsturē. Viņi galvenokārt palīdzēs administratīvajos darbos – bēgļu reģistrēšanā un pirkstu nospiedumu noņemšanā.

ANO bēgļu aģentūra ir brīdinājusi, ka pienācīga iebraucēju reģistrācija šo procesu palēninās, un, tuvojoties ziemai, tas radīs lielas problēmas.

Neatkarīgi no ziemas tuvošanās bēgļu plūsma nav sarukusi. Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas datiem sestdien vien Grieķijā ieradās 5239 nelegālie imigranti, bet svētdien – 4199.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl