Pieminot 141 cilvēku nogalināšanu, Pakistānā izsludinātas trīs dienu sēras

Komentāri
Pieminot 141 cilvēku nogalināšanu, Pakistānā izsludinātas trīs dienu sēras
FOTO: SCANPIX

Pēc vakardienas asiņainā Taliban uzbrukuma skolai, kad tika nogalināts 141 cilvēks, vairums no tiem bērni, Pakistānā izsludinātas trīs dienu sēras. Pakistānas premjers to nosaucis par  lielāko traģēdiju valsts vēsturē un sola uzvarēt cīņā ar teroristiem.

Šodien publicētas to Sešu Taliban kaujinieku  bildes, kuri otrdienas rītā iebruka militārajā skolā Peševarā un astoņas stundas ilgušā slaktiņā nogalināja 132 bērnus un 9 skolas darbiniekus. Dienu pēc vardarbības skolas teritorijā un telpās paveras asiņains skats, atgādinot par nežēlīgo izrēķināšanos.

Politiķi un augstākās militārpersonas solījušas iznīdēt Pakistānas Islāmistu kaujiniekus, kas pēdējo gadu laikā nogalinājuši tūkstošiem mierīgo iedzīvotāju.

”Mēs nedrīkstam aizmirst tos skatus, ko vakar redzējām. Mums tie jāpatur prātā turpinot cīnīties pret terorismu. Viņi nogalināja mūsu bērnus, skatoties tiem sejā. Vakar notika lielākā traģēdija Pakistānas vēsturē,” paziņojis Pakistānas premjerministrs.

Šodien Pakistānā sākušās trīs dienu sēras. Vecāki apglabā savus bērnus, bet daudzās valsts pilsētās ielās izgājuši cilvēki – gan protesta, gan piemiņas gājienos.

Atbildību par masu slepkavību uzņēmies Pakistānas Taliban grupējums, tā viņi esot atriebušies armijai par operācijām pret Islāmistu kaujiniekiem. Viņu rīcību nosodījuši jau citi teroristi – Afganistānas Taliban grupējums, norādot, ka uzbrukums bērniem ir pretrunā ar islāma pamatvērtībām.

Lasi vēl