Pieļauj iespēju atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas

0 Komentāru
Pieļauj iespēju atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas
FOTO: Flickr

Rietumu noteiktās sankcijas pret Krieviju varētu tikt atceltas, ja Ukrainas krīzes risināšanā tiktu panākts progress, tā šodien izteicies Francijas prezidents Fransuā Olands. Par to gan varēšot spriest pēc nākamnedēļ paredzētās  tikšanās, kad pie viena sarunu galda sēdīsies Krievijas un Ukrainas prezidenti, kā arī Eiropas Savienības līderi.

Rietumvalstu sankcijas pret Krieviju būtu jāatceļ, ja tiks panākts progress Ukrainas krīzes risināšanā, pirmdien paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

“Es uzskatu, ka sankcijas ir jāaptur tagad. Tās jāatceļ, ja būs progress. Ja progresa nebūs, sankcijas paliks,” Olands sacīja divu stundu ilgā intervijā radiostacijai France Inter.

Olands sacīja, ka cer uz šādu progresu starptautiskās sarunās Kazahstānas galvaspilsētā Astanā 15.janvārī, kur ir paredzēta Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās. Sarunās Astanā piedalīsies arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Es došos uz Astanu 15.janvārī ar tikai vienu nosacījumu, ka jābūt jaunam progresam. Un es uzskatu, ka tāds būs. Tikties un runāt bez virzīšanās uz priekšu nav vērts,” sacīja Olands.

Francijas prezidents arī sacīja, ka Eiropai jāsaglabā atvērtas komunikāciju līnijas ar Putinu, tomēr “viņam ir jāzina, kur apstāties, un tas viņam dārgi maksājis”.

“Putins negrib anektēt Austrumukrainu. Viņš man to ir pateicis,” sacīja Olands, kurš pēdējā laikā ir vairākkārt runājis ar Putinu. “Viņš grib saglabāt ietekmi. Viņš grib, lai Ukraina nepārietu NATO nometnē,” teica Olands.

“Mēs gribam, lai viņš respektētu Ukrainas teritoriālo integritāti. Mēs gribam, lai viņš neatbalstītu separātistus,” sacīja Francijas prezidents.

Olands paziņoja, ka “krīze Krievijā”, kuru izraisījušas ASV un Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas un naftas cenu krišanās, nedod labumu Eiropai.

Viņš arī pauda uzskatu, ka sankcijas pret Krieviju ir bijušas efektīvas, neraugoties uz Krievijas paziņojumiem, ka sankcijas to neesot ietekmējušas.

Francija novembrī saistībā ar situāciju Ukrainas austrumos uz nenoteiktu laiku atlika “Mistral” tipa desantkuģa piegādi Krievijai.

2011.gadā parakstītais 1,2 miljardu eiro vērtais līgums paredzēja, ka pirmo kuģi ar nosaukumu Vladivostok bija jāpiegādā šogad oktobrī vai novembrī, bet otro ar nosaukumu Sevastopoļ – 2015.gadā.

Francija piegādās Mistral tipa karakuģus Krievijai tikai tad, ja būs konkrētas pazīmes par ilgstošu mieru Ukrainā, 1.janvārī paziņoja Francijas aizsardzības ministrs Žans Ivs Ledriāns.

0 Komentāru