Piecus gadus kopš Fukusimas traģēdijas cietušie meklē tuviniekus

0 Komentāru
Piecus gadus kopš Fukusimas traģēdijas cietušie meklē tuviniekus
Foto: SCANPIX ()

Piecus gadus pēc Fukusimas kodolkatastrofas tuvinieki ir atgriezušies negadījuma vietā, lai atrastu tuvinieku mirstīgās atliekas.

Apmēram deviņas stipras zemestrīces un cunami 2011. gada 11. martā bez dzīvības atstāja 16000 cilvēkus, un vairāk nekā 2500 tā arī netika atrasti.

Zemestrīce īpaši traumatiski izvērtās Fukusimas atomelektrostacijas tuvumā dzīvojošajiem, jo tā beidzās ar kodolkatastrofu. Avārijas rezultātā ir notikusi cilvēka veselībai bīstama apjoma radiācijas noplūde apkārtējā vidē.

Takajuki Ueno ne mirki nevilcinās, kad viņam jāizvēlas – pasargāt sevi no radiācijas draudiem vai doties meklēt tuviniekus. Viņš traģēdijā zaudēja ģimeni.

Viņa mātes un meitas mirstīgās atliekas tika atrastas, bet tēvs un trīs gadus vecais dēls, iespējams, vēl aizvien atrodas ierakumos.

Lai panāktu iekšējo mieru par mīļo zaudējumu, Ueno tagad, piecus gadus pēc traģēdijas, spītējot augstajai radiācijai, dodas meklēt savu tuvinieku mirstīgās atliekas.

Mans tēva pienākums bija pasargāt savus bērnus, bet man to neizdevās izpildīt. Tas mani padara par sliktu tēvu, un man ir viņiem jāatvainojas.

Es atvainojos savai meitai. Tagad man ir jāatvainojas dēlam.

Arī Norio Kimura ir ieradies meklēt savus tuviniekus. Traģēdijas brīdī viņam bija jāizvēlas – turpināt meklēt tēvu, sievu un jaunāko meitu vai glābt māti un vecāko meitu no radiācijas.

Es salūzu, kad man vajadzēja atteikties no viņu meklēšanas un doties prom… Pēc laika es atgriezos, bet tad situācija bija kļuvusi pavisam drūma – bija mazas izredzes atrast izdzīvojušos.

Kimura tēva un sievas mirstīgās atliekas tika atrastas, bet jaunākā meita joprojām ir bezvēsts pazudusi. Traģēdija joprojām kavē Kimura centienus atrast meitas mirstīgās atliekas, jo viņa dzimtajā pilsētā Okumā ir ierobežota iekļūšana augstās radiācijas dēļ.

Kimura, Ueno un ducis brīvprātīgo ir atgriezušies Okumā, lai pludmales gruvešos meklētu pazudušos. Tomēr augstās radiācijas dēļ viņiem teritorijā ir atļauts iebraukt tikai 30 reizes gadā, kur viens apmeklējums nedrīkst būt ilgāks par piecām stundām.

Kimura ir pārliecināts, ka viņam izdosies atrast pazudušo meitu. Tāpat viņš ir gatavs palīdzēt atrast citu tuviniekus.

Lielā apņēmība atrast tuviniekus ir izskaidrojama ar Āzijā valdošo uzskatu, ka pēc nāves cilvēka gars paliek kopā ar ķermeni.

Foto: Dzīve pēc Fukusimas traģēdijas

0 Komentāru