Pieaug starptautiskais spiediens uz pamieru Tuvajos Austrumos

0 Komentāru
Pieaug starptautiskais spiediens uz pamieru Tuvajos Austrumos
AP/SCANPIX

Izraēlas un palestīniešu radikālo grupējumu konflikts nonācis pāris soļus no pamiera – tā situāciju komentē avoti abu pušu pārstāvniecībās, vēsta TV3 Ziņas.

Par redzamu progresu sarunās šorīt ziņoja laikraksts “The New York Times”. Izraēlas sarunvedēji gan vēlējās palikt anonīmi, ņemot vērā, ka oficiāli Netanjahu valdība vēl aktīvi turpina bombardēt islāma kaujinieku mērķus.

Patlaban arī lielākais Izraēlas sabiedrotais – Vašingtona – pieprasa nekavējoties pārtraukt vardarbību. Vienlaikus šodien notika vairākas Eiropas partneru vizītes Izraēlā. Ieradies arī Vācijas ārlietu ministrs, kurš pēdējās dienās izteicis lielu atbalstu Netanjahu valdībai.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss

“Kamēr vien reģionā būs valstis vai grupējumi, kas draud iznīcināt Izraēlu, jums ir jābūt spējai savu valsti un iedzīvotājus aizsargāt. Lai par to gādātu tagad un nākotnē, arī Vācija liks savu artavu – mūsu solidaritāte nebeidzas pie vārdiem vien.”

Ceturtdien, 20. maijā, no rīta atsākās raķešu šaušana no Gazas joslas, kā arī intensīva Izraēlas atbilde ar uzlidojumiem.

0 Komentāru