Pieaug spriedze starp Tuvo Austrumu konfliktos iesaistītajām pusēm

Pievienot komentāru
Pieaug spriedze starp Tuvo Austrumu konfliktos iesaistītajām pusēm
FOTO: SCANPIX

Konflikts, kas tuvajos Austrumos briedis vairāk nekā četru gadu garumā, nu sasniedzis apmērus, ka ir karstā tēma vadošo lielvalstu dienaskārtībā.

Nupat cīņā pret teroristisko grupējumu Islāma Valsts jeb Daesh pēc Francijas lūguma iesaistījusies arī Vācija, tiesa, paziņojot, ka nesadarbosies ar Krieviju vai valdošo Sīrijas diktatora Bašara al Assada režīmu, kas ir atbildīgs par nekontrolēto bēgļu plūsmu.

Maskava tikmēr šodien publicējusi video no saviem veiktajiem uzlidojumiem Sīrijas teroristu pozīcijām.

Gaisa uzlidojumu laikā grupējuma līderis Abu Abduls un cits lauka komandieris tika nogalināti. Šonedēļ nogalināti arī vairāki citi komandieri. To apstiprina dažādi avoti. Tāpat grupējumi cietuši būtiskus zaudējumus un cenšas pamest savas pozīcijas.

Krievija kopš nesenā uzlidojumu sākuma uz dažādiem teroristu stratēģiskajiem objektiem Sīrijā nometusi pusotru tūkstoti bumbu, kamēr ASV – pusotra gada laikā jau 20 000.

Bez tam ASV gaisa spēki veic pastiprinātus uzlidojumus teroristu pozīcijām arī Irākā, kā rezultātā viņu munīcijas rezerves tuvojas izsīkumam.

Situāciju Tuvajos Austrumos vēl vairāk sarežģī fakts, ka Turcija bez Bagdādes piekrišanas uz Irākas ziemeļiem nosūtījusi savus sauszemes spēkus, lai nomainītu tur šobrīd jau izvietotos turku karavīrus.