Pie Parīzes Dievmātes katedrāles tiks uzcelta pagaidu koka baznīca

8 komentāri
Pie Parīzes Dievmātes katedrāles tiks uzcelta pagaidu koka baznīca
SIPA PRESS/SCANPIX

Esplanādē pie ugunsgrēkā smagi cietušās Parīzes Dievmātes katedrāles tiks uzcelta pagaidu koka baznīca, kura būs pieejama cilvēkiem līdz vēsturiskās katedrāles atjaunošanai, ceturtdien paziņojis Parīzes Dievmātes katedrāles galvenais priesteris monsinjors Patriks Šovē.

“Mēs nedrīkstam teikt, ka katedrāle ir slēgta uz pieciem gadiem un viss,” intervijā televīzijā norādīja Šovē.

Lai dotu iespēju ticīgajiem pulcēties kaut kur Parīzes Dievmātes katedrāles tuvumā, viņš ierosinājis uzbūvēt pagaidu baznīcu esplanādē pie katedrāles.

Šovē sacīja, ka Parīzes mērs Anna Idalgo ir atbalstījusi viņa ideju un piekritusi atvēlēt daļu esplanādes koka būvei.

Monsinjors norādīja, ka koka dievnamā priesteri varēs uzrunāt daļu no miljoniem tūristu, kas katru gadu apmeklē Parīzes Dievmātes katedrāli.

Francijas prezidents Emanuels Makrons solījis, ka atjaunos katedrāli piecu gadu laikā, un valdība paziņojusi, ka tiks rīkots starptautisks arhitektūras konkurss, lai izlemtu, vai un kā būtu atjaunojama ugunsgrēkā iznīcinātā katedrāles smaile.

Šovē apgalvoja, ka pagaidu dievnams tiks uzcelts ātri, tiklīdz esplanāde tiks atvērta pēc katedrāles nostiprināšana darbiem.

Domājams, ka ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās nejauši smailē veikto restaurācijas darbu laikā.

TOP komentāri

 • Krista Caka
  +1 +1 0

  Krista Caka

  Tā ir vienīgā baznīca Parīzē?
  Jo "Pagaidu baznīca" izklausās tāpat kā "es paņēmu kredītu priekš kāzām".
 • Jānis Akmens
  0 0 0

  Jānis Akmens

  Jēzus kāpa kalnā, klusumā no visiem un sarunājās ar Tēvu.
  Baznīcā Viņš nopina pātagu un visus tirgoņus izdzina ārā, jo baznīca par tirgu pārvērsta.
  Tapat arī šī baznīca bija pārvērsta par biznesa vietu un nodega, ja Dievs gribētu to izglābt- noteikti iglābtu un pasargātu, bet tā nodega.
  Biju Anglijā Lincolnas katedrālē, cilvēku- tūristu pilna, suvinīru tirgotāji, tajā brīdī notika Dievkalpojums un tur apmeklētāji bija 10- 20 cilvēku. Pasaulē daudzas vēsturiskas baznīcas tiek pārdotas un par klubiem pārvērstas, jo cilvēki uz tām neiet, jo vīlušies baznīca, bet protams ne Dievā.
  Dievs nemīt cilvēku darinājumos, lai cik vesa un skaita tā arī nebūtu, bet meklē cilvēku sirdi un mīt tajās, kas Viņu patiesi pielūdz un mīl.
 • Atis Sevisko

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl