Pētījums: briļļainie cilvēki ar Covid-19 inficējas retāk

6 komentāri
Pētījums: briļļainie cilvēki ar Covid-19 inficējas retāk
REUTERS / SCANPIX

Zinātnieki Ķīnā izpētījuši, ka Hubei provinces Suidžou pilsētas slimnīcā Covid-19 pacientu vidū ir salīdzinoši maz cilvēku, kuri pastāvīgi nēsā brilles, vēsta “Business Insider”.

Amerikāņu medicīnas žurnālā ”JAMA Ophthalmology” publicētā pētījuma autori analizējuši datus par 276 Covid-19 pacientiem, kas pērnā gada decembrī hospitalizēti slimnīcā.

Nelielajā pētījumā iegūtie dati atklāja, ka tikai 5,8% pacientu ir tuvredzīgi un valkā brilles regulāri – vairāk nekā astoņas stundas dienā. Savukārt, izpētot tuvredzības proporciju Hubei provincē, atklājies, ka 31,5% iedzīvotāju nepieciešams nēsāt brilles regulāri.

Pētnieki izvirzījuši pieņēmumu, ka brilles neļauj vai attur no biežas pieskaršanās acīm, tādējādi izvairoties no vīrusa pārnešanas no rokām uz acīm.

“Šie pētījuma rezultāti liecina par to, ka acis var būt svarīgs Covid-19 inficēšanās ceļš, un jāpievērš lielāka uzmanība profilakses pasākumiem, piemēram, biežai roku mazgāšanai un jāizvairās no pieskaršanās acīm,” norādīts pētījumā.

“Brilles var kalpot, kā daļēja barjera, kas samazina vīrusa izplatīšanos, – līdzīgi kā to dara auduma sejas maskas,” tā pētījumam pievienotajā komentārā raksta pētniece Līsa L. Maragakis no Džona Hopkinsa universitātes Medicīnas skolas.

Lai gan saprotams, kādēļ briļļu nēsašana varētu būt sasaistīta ar pasargāšanos no jaunā koronavīrusa, eksperti uzsver, ka “ir pāragri ieteikt visiem aizsargāt acis un nēsāt brilles.” Pētījuma autori norāda, – jāņem vērā, ka šis pētījums bija ļoti neliels un balstījās uz novērojumiem vienā slimnīcā. Lai noskaidrotu, vai pastāv cēloņsakarība, nepieciešams veikt kontrolētus eksperimentus un testus.

6 komentāri