Komentāri
Pērnā gada laikā teroristi visā pasaulē nogalinājuši 20 tūkstošus cilvēku
Foto: Esteban Chiner/Flickr

Pērnā gada laikā teroristi ir nogalinājuši aptuveni 20 tūkstošus cilvēku. Ja salīdzina ar 2010. gadu, tas ir milzu kāpums, jo pirms pieciem gadiem teroristu uzbrukumos dzīvību zaudēja divi tūkstoši cilvēku, liecina Pasaules miera indeksa (Global Peace index 2015) apkopotie dati.

Tāpat pasaulē pieaug kopumā konfliktos (ne tikai, kurus organizē teroristi) nogalināto cilvēku skaits. Proti, 2015. gada laikā šādās sadursmēs jau miruši aptuveni 180 tūkstoši cilvēku. Tas ir 3,5 reizes vairāk, ja salīdzina ar 2010. gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā pētījumā secināts – salīdzinot ar 2008. gadu, pasaule ir kļuvusi nedrošāka un nemierīgāka. Turklāt tajā pašā laikā pieaugusi atšķirība starp drošākajām un nedrošākajām valstīm pasaulē.

Zīmīgi, ka Globālais miera indekss 2015 rāda, – pasaule pamazām sadalās divās daļās – dažas valstis bauda vēl nebijušu mieru un bagātību, kamēr daudzas citas nomāc milzu vardarbība un plosa konflikti. Plaisa starp šīm valstīm tikai pieaug.

Labā vēsts ir tā, ka Eiropa vēl aizvien ir viens no vismierīgākajiem reģioniem pasaulē.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, lielākie uzlabojumi miera ziņā ir panākti tādās valstīs kā Gvinejā-Bisavā, Kotdivuārā, Ēģiptē un Beninā. Sīrija vēl aizvien ir pasaulē visnemierīgākā valsts, tai seko Irāka un Afganistāna. Savukārt, valsts, kura gada lakā mieru zaudējusi visvairāk, ir Lībija, bet otrajā vietā šajā skumjajā sarakstā ir Ukraina.

Pētījums par mieru pasaulē: Dažviet Āfrikā ir drošāk nekā patlaban Latvijā

Saskaņā ar Globālo miera indeksu (Global peace index 2015) Latvijā patlaban nav drošāk kā Botsvānā, taču ir ievērojami drošāk nekā ASV.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl