Pēdējā iespēja redzēt vienu no unikālākajiem dabas brīnumiem! Izsolīs pasaulē lielāko saldūdens pērli

Pievienot komentāru
Pēdējā iespēja redzēt vienu no unikālākajiem dabas brīnumiem! Izsolīs pasaulē lielāko saldūdens pērli
EPA/AFP/REUTERS/LETA

Pasaulē lielākā saldūdens pērle jau pavisam drīz nonāks uz izsoļu galda. Dēvēta par “Guļošo lauvu”, lielā pērle gadsimtu gaitā ceļojusi pa daudzu Eiropas augstdzimušo rokām un tagad tiks pārdota vairāksolītājiem Hāgā.

Izsole notiks 31. maijā, kad turīgajiem vērtslietu kolekcionāriem pērli piedāvās Amsterdamas Pērļu sabiedrība. Iespaidīgā pērle kādreiz piederējusi arī Katrīnai Lielajai – Krievijas imperatorei. Taču eksperti uzsver, ka šis vērtīgais objekts, visticamāk pie Eiropas Augstdzimušajiem nonācis no Ķīnas plašumiem. Tā atrasta Kingu dinastijas laikā, tad aizvesta uz tolaik Nīderlandiešu Batāviju, mūsdienu Džakartu, no kurienes jau vēlāk tā nonākusi Amsterdamā.

Pērle sver 120 gramus un ir gandrīz septiņus centimetrus gara. Pērles pārdevēji norādījuši, ka šī var būt pēdējā reize 200 gadu laikā, kad nīderlandieši redz šo dabas brīnumu, jo tas visticamāk nonāks kādā slēgtā, privātā kolekcijā.

Izsole, kas notiks ceturtdien, būs pirmā reize, kad pērle tiks kādam pārdota 240 gadu laikā. Eksperti uzskata, ka tās vērtība izsoles laikā svārstīsies no 340 000 līdz 540 000 eiro.

Pērle ir unikāla, ne tikai savā izmērā, bet arī tādēļ, ka tā izveidojusies dabīgā ceļā – tās augšanas procesā nav iejaucies cilvēks.