Pēc trīs mēnešu pārtraukuma Lielbritānijā durvis ver bāri un restorāni

9 komentāri
Pēc trīs mēnešu pārtraukuma Lielbritānijā durvis ver bāri un restorāni
SWNS / SCANPIX

Pēc vairāk nekā trīs mēnešu pārtraukuma Lielbritānijā dzīve sāk atgriezties ierastajā režīmā. Reaģējot uz Covid-19 saslimstības rādītāju samazināšanos, durvis vēruši krogi, restorāni un viesnīcas.

Dažādos resursos pieejamajos aculiecinieku uzņemtajos videokadros gan nekas neliecina par Covid-19 pandēmiju. Aizvadītajā naktī vienā no centrālajām Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas ielām tūkstošiem britu izmantojuši iespēju izklaidēties un uzdzīvot no jauna atvērtajos alus bāros un restorānos. Lieki piebilst, – par distancēšanos un masku lietošanas nepieciešamību šeit neviens nedomāja.

Lai gan mierīgāk kā Londonas centrā, arī citviet Lielbritānijā cilvēki aktīvi izmanto iespēju iziet ārpus mājām.

Lielbritānijas valdība izpelnījusies asu kritiku no mediķiem par pārgalvību, atļaujot atvērt izklaides vietas. Kritiķi norāda uz piemēriem citviet Eiropā un ASV, kur vērojami jauni koronavīrusa saslimšanas uzliesmojumi. Tikmēr Apvienotās Karalistes veselības ministrs bažas noraida, uzsverot, ka pēdējo dienu statistika liecina, ka Covid-19 pandēmija tiek kontrolēta.

Metjū Henkoks
Lielbritānijas veselības ministrs

Vīrusa izplatīšanās tiek kontrolēta. Pēc pēdējiem datiem, jauno infekciju skaits ir mazāks par 600. Tātad patiešām samazinās pozitīvo gadījumu skaits. Bet vienlaikus es aicinu iedzīvotājus būt uzmanīgiem, baudot šīs jaunās brīvības.

Apvienotajā Karalistē reģistrēti vairāk nekā 285 000 inficēšanās gadījumi, arī mirstības ziņā Lielbritānija ierindojas trešajā vietā pasaulē, mirušo skaitam pārsniedzot 44 000.