Pēc Total prezidenta lidmašīnas avārijas amatu pamet Maskavas lidostas vadītāji

0 Komentāru
Pēc Total prezidenta lidmašīnas avārijas amatu pamet Maskavas lidostas vadītāji
FOTO: LETA

Maskavas Vnukovas lidostas vadītājs un viņa vietnieks ceturtdien atkāpušies no amata, šādi reaģējot uz lidostā šonedēļ notikušo traģisko lidmašīnas avāriju, kurā dzīvību zaudēja Francijas naftas uzņēmuma Total prezidents Kristofs de Maržerī.

Pēc negadījuma lidostas vadītājs Andrejs Djakovs un viņa vietnieks Sergejs Solncevs atkāpušies no amata, pavēstīja lidostā.

Trīs darbinieki, kas naktī uz otrdienu veica savus pienākumus, no amata atbrīvoti.

Vnukovas lidosta pieder valstij, un valdības pārstāvji to izmanto oficiālajiem lidojumiem.

Total prezidenta lidmašīnas avārijas lietā aizturēti četri Maskavas Vnukovas lidostas darbinieki, pavēstīja Krievijas Izmeklēšanas komiteja. Aizturētie nopratināti aizdomās turamo statusā.

Avārijā, kas notika, lidmašīnai saskrienoties ar sniega tīrāmo mašīnu, dzīvību zaudēja Maržerī un trīs lidmašīnas apkalpes locekļi.

Izmeklēšanas lietas ietvaros aizturēti Vnukovas lidostas “aerodroma dienesta vadošais inženieris Vladimirs Ledjeņevs, lidostas lidojumu vadītājs Romāns Dunajevs, dispečere stažiere Svetlana Krivsuna un dispečers Aleksandrs Kruglovs”, pavēstīja komisijas oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins.

Kā uzskata izmeklēšanas pārstāvji, šie cilvēki nav nodrošinājuši lidojumu, kā arī uz zemes veicamo darbu drošības prasību ievērošanu, un tā rezultātā notikusi traģēdija.

Pēc avārijas lidostas pārstāvji skaidroja, ka notikušais ir traģiskas apstākļu sakritības sekas.

Tomēr Izmeklēšanas komisija šādam skaidrojumam nepiekrita un norādīja, ka avārijas iemesls ir “noziedzīga nevērība no amatpersonu puses, kas nespēja nodrošināt lidostas darbinieku saskaņotas darbības”.

Avārijas brīdī redzamība lidlaukā lielās miglas dēļ bijusi slikta, tomēr snidzis nav.

Sniega tīrāmā mašīna atradusies uz skrejceļa saistībā ar prožektoru remontdarbiem, vēsta Krievijas mediji.

Automašīnas šoferis Vladimirs Martiņenko skaidroja, ka nokļuvis uz skrejceļa, jo esot apmaldījies. Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka šofera asinīs konstatētas 0,6 promiles alkohola.

Maskavas tiesa likusi paturēt Martiņenko pirmstiesas apcietinājumā līdz 21. decembrim. Martiņenko advokāts uzstāj, ka viņa klients negadījuma brīdī bijis skaidrā.

0 Komentāru