Pēc terorakta Manhetenā pastiprina drošību Ņujorkas maratona laikā

0 Komentāru
Pēc terorakta Manhetenā pastiprina drošību Ņujorkas maratona laikā
Foto: AP

Garo distanču entuziasti svētdien piepildīs Ņujorkas ielas – sāksies Ņujorkas maratons. Skrējēji un organizatori norāda, ka viņus nebiedē nupat Manhetenā notikušais terora akts un sacensības aizritēs kā plānots, taču drošībai pievērsta īpaša uzmanība.

Svētdien Steitonas salā starts tiks dalībniekiem bagātākajam maratonam pasaulē. Kā ierasts, distance skrējējus vedīs cauri visiem pieciem Ņujorkas rajoniem un noslēgsies Centrālajā parkā, Manhetenas sirdī. Vēl otrdien daļa pilsētas bija slēgta, jo radikalizējies uzbeku imigrants Saifullo Saipovs sarīkoja lielāko uzbrukumu Ņujorkā kopš 11. septembra. Izmantojot īrētu automašīnu, viņš nogalināja astoņus cilvēkus, bet vēl vairāki guva traumas.

Kamēr Savienoto valstu varasiestādes un prezidents spriež par soda mēru islāmistu uzbrucējam, Ņujorkā, rudenīgi siltos laikapstākļos 50 000 skrējēju un vairāk nekā divi miljoni skatītāju gatavojas rītdienas lielajām sacensībām.

Metropolē pamatīgi paaugstināti drošības pasākumi – acīmredzami manāmas lielākas policijas patruļas, likumsargi ar suņiem, kā arī uz ēku jumtiem rīt būs divtik daudz snaiperu, lai novērstu iespējamus vardarbīgus uzbrukumus skrējēju ceļā. Tāpat uz ceļiem atradīsies arī smilšu kravas mašīnas, lai apturētu uzbrukumus, iebraucot auto cilvēku pūlī.

Paši dalībnieki uzsver, ka jūtas pilnībā aizsargāti. “Tādus prātā jukušos jau nevar apturēt. Izsaku līdzjūtību visiem uzbrukumā cietušajiem, un esmu ļoti optimistisks par savu startu svētdien,” saka maratona dalībnieks Mebs Keflezigi.

“Šādi uzbrukuma draudi mani nekad neietekmē. Es pati skrēju Bostonas maratonā 2013. gadā, kad notika sprādzieni, bet es domāju, ka skrējēju kopiena ir ārkārtīgi vienota, un visi palīdz viens otram. Mēs parādām pasaulei, ka spējam atgūties no traģēdijas un būt vienoti,” norāda cita maratona dalībniece Stefānija Brūsa.

Mācoties no Bostonas maratona traģēdijas pirms četriem gadiem, policija šogad motivē iedzīvotājus palīdzēt likumsargiem, ja tie redz kādus aizdomīgus cilvēkus vai jūtas apdraudēti. Bostonas maratona sprādzienos bojā gāja 3 cilvēki, bet vairāki simti tika ievainoti.

Šogad policija aicina visus skatītājus patiesi izbaudīt lielos sporta svētkus, nezaudējot uzmanību apkārt notiekošajam – laika un modrības zagļi, viedtālruņi, labāk lai paliek kabatā.

0 Komentāru