Pēc skandāla par uzmākšanos no amata atkāpsies Igaunijas vicespīkers Reivass

Pievienot komentāru
Pēc skandāla par uzmākšanos no amata atkāpsies Igaunijas vicespīkers Reivass
Foto: AFP

Bijušais Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass ceturtdien paziņojis, ka atkāpsies no parlamenta vicespīkera amata saistībā ar skandālu, kas izraisījies ap dažu Igaunijas delegācijas locekļu nepiedienīgo uzvedību lietišķa brauciena laikā Malaizijā.

Vienlaikus viņš norādījis, ka Rīgikogu deputāta mandātu nenoliks. Reivass, kas uzturējās Malaizijā ar Uzņēmējdarbības attīstības veicināšanas fonda ierēdņu delegāciju, atzinis, ka vienai no pasākuma dalībniecēm bijušas pretenzijas pret viņa uzvedību deju laikā.

Kā vēstīja laikraksts “Eesti Päevaleht”, vairāki vīrieši šai izklaides pasākumā izturējušies ļoti nepiedienīgi pret savas delegācijas sievietēm. Rakstā bija minētas trīs šādas uzvedības epizodes, norādot, ka viena igauniete pieredzējusi seksuālu uzmācību, neminot vainīgo, savukārt sabiedriskās televīzijas programma “Aktuālā kamera” ļāva noprast, ka runa šai gadījumā ir tieši par vicespīkeru.

Reivass paziņojumā medijiem atzinis, ka šai sievietei ir pretenzijas tieši pret viņu, bet norādījis, ka “Eesti Päevaleht” sniegtā notikumu versija kopumā nav korekta un notikuma detaļas esot pārspīlētas, tomēr pieļāvis, ka viņš kā precēts vīrietis dejas laikā, iespējams, atradies pārāk tuvu savai partnerei.

“Tas ir fakts, ka mēs dejojām, un fakts, ka sieviete jutās slikti. Man ir patiesi žēl, ka esmu aizskāris kāda cilvēka jūtas. (..) Lai gan konfliktā iesaistīto pušu atmiņas nesakrīt, tas neatceļ faktu, ka daži pasākuma dalībnieki jutās slikti,” viņš rakstījis, piebilstot, ka sievietei atvainojies un konflikts līdz ar to ir izsmelts.

Politiķis arī atzinis, ka šī viņam ir “sāpīgākā mācība dzīvē”.

No 2014. gada marta līdz 2016. gada novembrim Reivass vadīja Igaunijas valdību, bet 2016. gada decembrī tika ievēlēts par Rīgikogu vicespīkeru. Līdz šā gada janvārim viņš vadīja Igaunijas Reformu partiju.

Igaunijas parlamenta spīkers Eiki Nestors iepriekš izteicās, ka Reivass “nodarījis kaitējumu parlamenta reputācijai un politikai” un pēc šā skandāla viņam būtu pašam jāatkāpjas no amata.

Lasi vēl