Pēc seriāla iznākšanas tūristi pārpludina Černobiļas kodolkatastrofas apkaimi

2 komentāri
Pēc seriāla iznākšanas tūristi pārpludina Černobiļas kodolkatastrofas apkaimi
AFP/SCANPIX

TV seriāls par Černobiļas katastrofu un tās sekām raisījis lielu tūristu interesi par pašu Černobiļu.

Seriāls pirmizrādi piedzīvoja pirms mēneša, un kopš tā iznākšanas jau maijā ļoti straujā tempā pieaudzis ziņkārīgo skaits, kuri dodas uz Ukrainu apskatīt kodolkatastrofas apkaimi. Vietējās tūrisma aģentūras pārstāvis stāsta, ka kopš seriāla iznākšanas rezervēto ekskursiju skaits pieaudzis uz pusi. Un interese arvien turpinās.

“Iepriekš mēs prognozējām, ka šogad te varētu ierasties ap 100 000 tūristu. Taču ņemot vērā milzīgo interesi par seriālu “Černobiļa”, sagaidām, ka tūristu skaits būtiski pieaugs, lēšam, ka tūristu skaits varētu pat dubultoties, un šo vietu gribēs apmeklēt līdz pat 200 000 cilvēku. Patiesībā tūristu skaits sāka pieaugt jau uzreiz pēc seriāla pašreklāmas,” stāsta Černobiļas tūristu grupas direktors Jaroslavs Jemeļinenko.

Savukārt tūriste no Lielbritānijas pauž: “Es uz šejieni gribēju atbraukt jau senāk, kad seriāls vēl pat nebija iznācis, bet to noskatoties, man bija skaidrs, ka jābrauc tagad! Tas man ļāva saprast, ko no šejienes sagaidīt un kas te noticis.”

Tūristi var apskatīt Černobiļas atomelektrostacijas ceturto reaktoru, kura kodolu jau pāris gadu sedz vairāk nekā 100 metrus augsts metāla sarkofāgs. Tāpat tūristiem tiek piedāvāta pastaiga pa Pripetu, kur savulaik dzīvoja Černobiļas darbinieki un viņu ģimenes. Ekskursija angliski vienam cilvēkam izmaksā ap 90 eiro.