Komentāri

Cerībā panākt mieru Austrumukrainā, līdz novembra beigām plānots izstrādāt “ceļa karti” Minskas miera līgumu īstenošanai. Kartes pirmais plāna punkts būs pastāvīga uguns pārtraukšana separātiskajos rajonos, pēc Normandijas četrinieka sarunām Berlīnē pastāstīja Ukrainas prezidents. Samits, kas neiesākās ar pārlieku optimismu par taustāmiem rezultātiem, arī noslēdzās ar šo vienīgo vienošanos.

Normandijas četrinieka – Vācijas, Francijas, Krievijas un Ukrainas – samits rīkots pēc kancleres Angelas Merkeles ielūguma, un šī ir pirmā reize kopš Ukrainas kara sākuma 2014. gadā, kad Putins oficiāli apmeklē Berlīni.

Berlīnieši gan Kremļa saimnieku nesagaidīja ar plaši atplestām rokām – simtiem sīriešu, ukraiņu un vācu aktīvisti sapulcējās Vācijas galvaspilsētā, lai protestētu pret Putina klātbūtni. Simtiem izklātie ar asinīm aptraipītie rotaļlācīši simbolizēja bērnus, kas nogalināti karos, kur iesaistījusies Krievija.

Foto: LETA/AFP

Foto: LETA/AFP

Pēc piecu stundu diskusijām vienīgais, par ko vienojās Normandijas četrinieks, paredz līdz novembrim apstiprināt ”ceļa karti”, kas noteiktu, kādā secībā katrai no pusēm būtu jāpilda Minskas vienošanās saistības.

Ko noteiks minētā karte, netiek atklāts. Ukrainas prezidents Petro Porošenko gan pavēstīja, ka pirmais plāna punkts būs pastāvīga uguns pārtraukšana Austrumukrainā.

Svarīgs sarunu temats bija arī Krievijas loma Sīrijas karā, kādēļ Rietumvalstu un Maskavas attiecības pēdējās nedēļas ir krasi pasliktinājušās.

Šodien Alepo sākās vairāku stundu ”humānā pauze” jeb pamiers, lai ļauju iedzīvotājiem un kaujiniekiem atstāt sabombardēto pilsētu.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl