Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers Renci

Komentāri
Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers Renci
FOTO: LETA

Referendums Itālijā noslēdzies ar pārliecinošu premjerministra Mateo Renci sakāvi. Vēlētāji nobalsojuši pret ierosinātajām konstitucionālajām reformām, un, turot iepriekš doto solījumu, premjers paziņojis, ka atkāpsies.

Renci ieceri ievērojami ierobežot parlamenta augšpalātas – Senāta pilnvaras noraidījuši 55% līdz 59% vēlētāju, kopumā referendumā piedalījušies aptuveni 70% balsstiesīgo, liecina sabiedriskās domas aptaujas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek prognozēts, ka referenduma iznākums Itālijā radīs politisku un ekonomisku krīzi. Šāds notikumu pavērsiens radījis nopietnas bažas arī starptautiskajā sabiedrībā.

Krītot valdībai, pie varas cer nākt populistiski noskaņotā partija ”Piecu zvaigžņu kustība”, kas solījusi rīkot referendumu par eiro likvidēšanu un aicināt uz Itālijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Tas līdzās “Brexit” varētu kļūt par vēl vienu smagu triecienu ES stabilitātei.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl