Pēc Putina izteikumiem aptur baznīcas būvniecību

2 komentāri
Pēc Putina izteikumiem aptur baznīcas būvniecību
AFP/SCANPIX

Krievijā uzmanības centrā nonākuši protesti pret dievnama celtniecības plāniem Jekaterinburgā. Pēc vairāku dienu protestiem, brīžiem – pat vardarbīgiem, pilsētas vadība apturēja pareizticīgo baznīcas būvniecības projektu.

Tas gan notika tikai tad, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicās, ka ir jāuzklausa šā projekta pretinieki.

Tūkstošiem cilvēku Jekaterinburgā šonedēļ protestēja pret pareizticīgo baznīcas plāniem uzcelt no jauna Svētās Katrīnas katedrāli pilsētas centra parkā, kas ir populāra atpūtas vieta. Vietā, kur plānota būvniecība, pēdējās dienās bija izcēlušās protestētāju sadursmes ar policiju un apsargiem, un policija aizturēja aptuveni 100 aktīvistus.

“Katedrālei ir jāvieno cilvēkus, nevis jāšķeļ. Abām pusēm ir jāsper soļi, lai šo problēmu atrisinātu to cilvēku interesēs, kas tur dzīvo. Ir viegls veids – viedokļu aptauja. Un mazākumam būs jāpakļaujas vairākumam,” sacīja Putins.

Tikai dažas stundas pēc šā Putina teiktā, Jekaterinburgas mērs paziņoja, ka varas iestādes noskaidros vietējo iedzīvotāju viedokli, lai noteiktu šī projekta nākotni.

Protestētāji neiebilst pret baznīcas būvēšanu pilsētā, bet gan pret konkrēto vietu, kas esot viens no retajiem pilsētā palikušajiem zaļajiem skvēriem. Aktīvisti, kas protestē pret iecerēto Svētās Katrīnas katedrāles būvi, skaidro, ka, uzbūvējot šo ēku, parks Jekaterinburgā tiks izpostīts.