Komentāri
Pēc pusgada teroristu kontroles senā Palmīra teju iznīcināta; UNESCO palīdzēs atjaunot
EPA/LETA

UNESCO sniegs atbalstu teroristu grupējuma Islāma Valsts nopostītās senpilsētas Palmīras atjaunošanā, piesaistot vairākus ārvalstu speciālistus.

Vairāki eksperti no Parīzes un Beirūtas jau piekrituši doties uz teroristu nopostīto pilsētu, kur izvērtēs postījumu smagumu un izstrādās attiecīgu atjaunošana plānu. Paredzēts, ka speciālisti arī apmācīs vietējos arheologus. Tikmēr Sīrijas kultūras ministrs paudis cerību, ka arī citas starptautiskas organizācijas un valstis iesaistīsies pilsētas atjaunošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Palmīra, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, nepilnu gadu atradās teroristu kontrolē. Pa šo laiku pilsētā iznīcinātas daudzas vēsturiskas celtnes un kultūras pieminekļi.

Foto: izpostītais kultūras dārgums – Palmīra!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl