Pēc prezidenta vēlēšanām Latvija saņēmusi 13 Baltkrievijas pilsoņu iesniegumus par patvēruma piešķiršanu

Pievienot komentāru
Pēc prezidenta vēlēšanām Latvija saņēmusi 13 Baltkrievijas pilsoņu iesniegumus par patvēruma piešķiršanu
TASS/SCANPIX

Valsts robežsardze pēc Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām oktobrī saņēmusi vēl četru Baltkrievijas pilsoņu iesniegumus par patvēruma piešķiršanu Latvijā, līdz ar to kopumā saņemti 13 šādi iesniegumi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Deviņi kaimiņvalsts iesniegumi saņemti augustā un septembrī, bet četri oktobrī.

Valsts robežsardzē joprojām nekomentēja, kādus apstākļus Baltkrievijas pilsoņi minējuši savos iesniegumos. Tāpat robežsardzē nekomentēja, kāda ir patvēruma lūdzēju nodarbošanās un vai viņi fiziski cietuši represijās.

Cilvēktiesību aizstāvības centrs “Vjasna”  (“Pavasaris”) pirmdien, 19.oktobrī paziņojis, ka dienu iepriekš nesankcionētajās protesta akcijās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu Baltkrievijā aizturēti vairāk nekā 240 cilvēku.

Pēc centra datiem, visvairāk aizturēto ir Minskā. Aizturēšanas notikušas arī Brestā, Dzeržinskā,  Fanipolē, Gomeļā, Novogrudokā, Novopolockā, Smorgoņā, Svetlogorskā un Vitebskā.

Aizturēto vidū ir arī žurnālisti. Tāpat starp aizturētajiem bijuši arī nepilngadīgie, taču viņi gandrīz visi jau atbrīvoti no milicijas nodaļām.

Svētdien, 18.oktobrī, daudzi tūkstoši cilvēku izgāja Minskas un citu Baltkrievijas pilsētu ielās, pieprasot Lukašenko atkāpšanos.

Baltkrievijā jau ilgāk nekā divus mēnešus turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Lasi vēl: Līdz šim 20 baltkrievu žurnālisti un viņu ģimenes locekļi saņēmuši palīdzību Latvijā