Pēc Parīzes terora leišu policisti apbruņoti ar automātiem. Rodas jautājums, vai tas bija pareizi?

1 komentārs
Pēc Parīzes terora leišu policisti apbruņoti ar automātiem. Rodas jautājums, vai tas bija pareizi?

Incidents, kas šonedēļ sacēlis kājās trešo daļu Lietuvas drošības spēku, par laimi, ir noslēdzies bez upuriem. Proti, garīgi slimais vīrietis, kurš ar Kalašņikova automātu aizbēdzis no bruņotiem likumsargiem, pēc piecu stundu ilgas operācijas ticis notverts, taču fakts, ka viņam izdevās aizbēgt un paņemt līdzi bīstamo ieroci, cēlis neslavu Lietuvas policistiem.

Lietuvas kārtībsargi ar automātiem gan apbruņoti pavisam neilgi, kopš Parīzes notikumiem, un šis ir jau otrais incidents, kas izcēlies neierastā aprīkojuma dēļ. Sestdien kāds policists Viļņā nejauši trāpīja kādam bezpajumtniekam, ievainojot viņu pēdā.

Foto:

Jau vēstīts, ka divi bruņoti policisti ceturtdien no Lietuvas austrumos esošajiem Švenčoņiem uz Viļņu pārveda kādu garīgi slimu vīrieti – Igoru Molotkovu. Policisti un aizturētais jau bija sasnieguši policijas komisariātu, kad rokudzelžos saslēgtajam vīrietim pēkšņi izdevās aizbēgt. Kā tieši viņam tas izdevies, informācija atšķiras: mediji sākotnēji ziņoja, ka psihiski slimais narkomāns, pat saslēgts rokudzelžos, pamanījies izraut ieroci policistam no rokām. Taču tagad tiek pieļauta iespēja, ka policisti bija izkāpuši no automašīnas un atstājuši savu Kalašņikovu uz sēdekļa, kur to viegli bija paņemt arestētajam vīrietim.

Kopumā tika mobilizēti 3000 kārtībsargu, kā arī iesaistīts helikopters un pretterorisma vienība, lai atrastu un sagūstītu izbēgušo Molotkovu. Pēc piecu  stundu ilgiem pūliņiem tas arī izdevās. Garīgi slimais vīrietis tika atrasts pilsētas otrā galā, jau bez ieroča – to policija vēlāk atrada netālu no dzelzceļa stacijas.

Savas rīcības motīvus vīrietis pēc sagūstīšanas nav spējis paskaidrot. Skaidrošanās gan priekšā arī abiem policistiem ar 20 gadu stāžu, kuri ļāva narkomānam aizmukt.

Skaties video:

1 komentārs