Pēc Mariupoles bombardēšanas pret Krieviju varētu pastiprināt sankcijas; Ukraina sola vērsties Hāgas tribunālā

0 Komentāru
Pēc Mariupoles bombardēšanas pret Krieviju varētu pastiprināt sankcijas; Ukraina sola vērsties Hāgas tribunālā
Foto: EPA/LETA

Prokrievisko separātistu uzbrukums Mariupolei, kurā bojā gāja 30 civiliedzīvotāji, izraisījis sašutumu starptautiskajā sabiedrībā. Jaunu sparu guvusi ideja par papildus sankcijām pret Krieviju. Mariupoles bombardēšana Krievijai var atnest jaunas sankcijas. Ukraina sola vērsties Hāgas tribunālā.

Uzbrukumu Mariupolei nosodījis ANO ģenerālsekretārs, NATO vadība, ASV prezidents un pat Romas pāvests.

Jau aizvadītās nedēļas nogalē ANO drošības padome sagatavoja paziņojumu, kurā nosodīja Mariupoles bombardēšanu. Tomēr Krievija tā pieņemšanu kārtējo reizi bloķēja. Reaģējot uz to, Lietuva, kas šobrīd ir drošības padomes locekle, pieprasīja sasaukt padomes ārkārtas sēdi. Tā ir jau 29. sēde, kurā apspriests Ukrainas jautājums.

Tikmēr Ukrainas varas iestādes izlēmušas vērsties starptautiskajā Hāgas tribunālā, prasot uzbrukuma rīkotājus tiesāt par noziegumiem pret cilvēci.

Petro Porošenko, Ukrainas prezidents:

Ukrainas slepeno dienestu un likumsargu sagādātie pierādījumi, par to, kas sarīkoja šo terora aktu, ir pietiekami, lai tā sauktās Doņeckas un Luhanskas tautas republikas tiktu starptautiski atzītas par teroristiskām organizācijām.

Šonedēļ ārkārtas sanāksmē tiksies arī Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri. Iespējamā pret Krieviju vērsto sankciju atcelšana līdz ar uzbrukumu Mariupolei pazudusi no dienaskārtības. Tā vietā atkal uzbangojušas runas par jaunām sankcijām pret Krieviju, kura atbalsta separātistus.

Tikmēr Krievijas prese ziņo, ka jaunu sparu ieguvusi ideja par tās banku izslēgšanu no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT. Tas paralizētu starptautisku maksājumu veikšanu no Krievijas bankām un trauslajam valsts finanšu sektoram varētu radīt katastrofālas sekas.

Skaties video!

0 Komentāru