Pēc Ķīnas izdarītā ekonomiskā spiediena Austrālija vēršas ar sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā

0 Komentāru
Pēc Ķīnas izdarītā ekonomiskā spiediena Austrālija vēršas ar sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā
EPA/SCNAPIX

Austrālija iesniegusi oficiālu sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) saistībā ar Ķīnas noteiktām antidempinga nodevām Austrālijas vīnu eksportam, vēsta “BBC News”.

Ķīna apgalvo, ka nodevas palielinātas tirdzniecības pārkāpumu dēļ, taču Austrālija to noliedz.

Austrālija apgalvo, ka joprojām ir atvērta tiešajai sadarbībai ar Ķīnu, lai atrisinātu šo problēmu.

Ķīna ir lielākais Austrālijas vīna eksporta tirgus un tās vīna darītavas apgalvo, ka attiecīgā situācija tās ir smagi skārusi.

Lēmums nodot strīdu PTO tika pieņemts pēc plašām konsultācijām ar vīndariem, teikts Austrālijas valdības paziņojumā.

“Valdība turpinās enerģiski aizstāvēt Austrālijas vīndaru intereses, izmantojot PTO izveidoto sistēmu, lai atrisinātu mūsu domstarpības,” paziņojis Austrālijas tirdzniecības, tūrisma un investīciju ministrs Dens Tehans.

Ķīna apsūdz Austrāliju tirdzniecības praksē, ko sauc par dempingu, kas starptautiskajos tirdzniecības likumos ir nelikumīga. Tas ir tad, kad valsts eksportē produktu uz citu par cenu, kas ir zemāka, nekā tā parasti prasa vietējā tirgū. Mērķis ir palielināt tā tirgus daļu ārvalstī un padzīt konkurenci.

Abas valstis ir nozīmīgi tirdzniecības partneri, taču diplomātiskās attiecības starp tām ir pasliktinājušās kopš Austrālija aicinājusi veikt starptautisku izmeklēšanu par Covid-19 izcelsmi.

Lasi vēl:

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons vairākkārt ir teicis, ka viņa valdība nepakļausies ekonomiskam spiedienam.

Pagājušā gada beigās Ķīna ieviesa nodevas Austrālijas vīnam un paziņoja, ka tās varētu palikt spēkā piecus gadus. Tas bija solis, kas sekoja mēnešiem ilgām citām sankcijām pret Austrālijas precēm, piemēram, miežiem, liellopu gaļu un oglēm.

Saskaņā ar nozares datiem Austrālijas vīndari četros mēnešos no 2020. gada decembra līdz 2021. gada martam uz Ķīnu nosūtīja vīnu tikai 12 miljonu ASV dolāru (9 miljonu ASV dolāru vai 6,5 miljonu mārciņu) vērtībā. Attiecīgajā laika posmā gadu iepriekš Austrālija bija eksportējusi uz Ķīnu vīnu 325 miljonu ASV dolāru vērtībā.

0 Komentāru