Pēc Jaungada nakts slaktiņa naktsklubā Turcija pagarina ārkārtas stāvokli

Pēc Jaungada nakts slaktiņa naktsklubā Turcija pagarina ārkārtas stāvokli

Turcijas parlaments pagarinājis ārkārtas stāvokli  valstī, tādā veidā reaģējot uz uz Jaungada naktī notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 39, bet ievainoti vēl 69cilvēki.

Ārkārtas stāvoklis Turcijā tika noteikts pēc pērnā gada jūlijā notikušā valsts apvērsuma mēģinājuma. Tikmēr Turcijas varasiestādes turpina aktīvi izmeklēt Jaungada nakts slaktiņu Stambulas naktsklubā. Iegūti skaidri attēli ar galveno aizdomās turēto un viņa meklēšanā iesaistīti plaši specdienestu spēki. Vietējie Turcijas iedzīvotāji stāsta, ka joprojām ir šokēti un nespēj justies droši, jo uzbrucējs jebkurā mirklī var sarīkot līdzīgu slaktiņu.

Foto: Turcija šokā

”Protams, ka mēs baidāmies. Mēs nevaram zināt, kas var notikt. Šodien Tu satiec savus tuvos un draugus, bet jau rīt viņu var nebūt. Es izvairos no publisku vietu apmeklēšanas. Šis notikums ir piespiedis mainīt manu ikdienas rutīnu,” citēts kāds Turcijas iedzīvotājs.

Nenoliedzami Jaungada naktī notikušais vēl vairāk iedragājis Tūrisma nozari. Vietējās tūrisma aģentūras regulāri saņem ceļojumu atteikumus un prognozē, ka situācija pasliktināsies.